Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Pera'da Gayrimenkul Değerlendi Royal Hotel İş Merkezi Oluyor

Üç farklı bloktan oluşan ve 13 bin metrekarelik kapalı alana sahip Royal Hotel'in fizibilite çalışmalarını yaptıran Orjin Grup, binanın iş merkezi olarak değerlendirilmesinin daha kârlı olacağını düşünüyor.

Referans Gazetesi28 yıl önce İstanbul'un ilk uluslararası oteli olarak faaliyete geçen Royal Hotel, iş merkezine dönüşüyor. Deri ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren Orjin Holding'in kurucu ortakları Zafer Yıldırım ve Zafer Kurşun, Royal Otel'i butik otel yapmak üzere 2002 yılında satın almıştı. Fakat Pera bölgesinde artan gayrimenkul fiyatları iki ortağı bu kararından vazgeçirdi. Yaklaşık 2 yıldır butik otele dönüştürülmek için yatırım çalışmaları süren eski Royal Hotel iş merkezine dönüşecek.

Üç farklı bloktan oluşan ve 13 bin metrekarelik kapalı alana sahip Royal Hotel'in fizibilite çalışmalarını yaptıran Orjin Grup, binanın iş merkezi olarak değerlendirilmesinin daha kârlı olacağını düşünüyor. Otelin yeri ile ilgili herhangi bir imar sorunu da bulunmuyor. İsmini vermek istemeyen bir yetkili, fizibilite araştırmaları sonucunda otelin iş merkezi olarak kullanılmasının daha mantıklı olacağı sonucuna varıldığını belirterek "Şu ana kadar otelin kaba inşaatı yapılıyordu. Bu nedenle bir yatırım kaybı da olmayacak" dedi.

130 odalı butik otel olacaktı
Orjin, yıllarca İstanbul’un en beğenilen oteli olarak kalan Royal Hoteli’nin bir benzerini inşa etmek üzere yaklaşık 15 milyon dolarlık, 130 odalı butik otel yatırımı planlıyordu. Orjin Pera Hotel, İngiltere’nin İstanbul Konsolosluğu parselinde yer alıyor. Orjin Holding, binaları, konsolosluğun bağlı olduğu İngiltere Dışişleri Bakanlığı’ndan 2002 yılında satın aldı. Başlangıçta alıma dahil olmayan şapel, daha sonra kilisenin izniyle projeye dahil edildi. Konsolosluğun bombalanması nedeniyle 1 yıla yakın süreyle kesintiye uğrayan projede otele dahil restore edilecek binalardan biri de bombaların etkisiyle yarı yarıya yıkılmıştı. 3 ayrı bina halinde restore edilen otel, uzun bir süredir inşaat halindeydi.

Öte yandan gayrimenkul şirketi TURYAP'ın yaptığı bir araştırmaya göre Beyoğlu'nda gayrimenkul almak ve satmak için uygun zaman. Beyoğlu bölgesini "İstanbul'un rantı en yüksek bölgelerinden biri" olarak tanımlayan TURYAP Yönetim Kurulu Üyesi Başak Soner, "Özellikle Pera'da da yatırımlar çok ciddi olarak artmış durumda. Pera'nın kültürel ve tarihsel dokusu profesyonel gayrimenkul yatırımcılarını cezbediyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/perada-gayrimenkul-degerlendi-royal-hotel-is-merkezi-oluyor_51265.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!