Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“Perdelerimizi Kapattırmıyoruz”

Başkent Dayanışması Bileşenleri, Ankara’da kent merkezinde bulunan Akün ve Şinasi tiyatro sahnelerinin gizlice satışını protesto etti. Bileşenler, Şinasi sahnesi önünde bir araya gelerek, “Perdelerimizi kapattırmıyoruz” dedi.

yapi.com.tr
“Perdelerimizi Kapattırmıyoruz”

Bileşenlere tiyatro oyuncuları da destek verdi. Şinasi sahnesinde oyun izlemekte olan seyirciler tiyatro çıkışında, alkışlarla ve sloganlarla Başkent Dayanışması’nın eylemine katıldı. Tiyatro izleyicisi, “ Ben devlet tiyatrosuyum” , “Sanat satılamaz” “Perdeler kapatılamaz”, “Karanlığa inat, yaşasın sanat” sloganıyla satışı protesto etti. 

Başkent Dayanışması adına basın açıklamasını Tüketici Hakları Derneği’nden Şirzat Mugan okudu.Mugan, “Rant için sanat ve kültür yok ediliyor. Evrensel tüketici halklarına göre tüketiciler kültürel  ve sağlıklı bir çevrede yaşam hakkına sahiptir. Buna sonuna kadar direneceğiz” dedi.

Bileşenler, daha önce de Akün ve Şinasi sahnesi önünde çeşitli eylemliklerle ihaleyi engellemek istemişti. Başkent Dayanışması Sekreteryası’nı yürüten Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, sahnelerin satışına ilişkin olarak, "Henüz hiçbirşey bitmedi. Sahneler, tiyatro sahnesi olarak kentte muhafaza edilmelidir. Ankara'da Büyük Sinema, Batı Sineması, Yeni Sahne gibi bir çok sahneyi kaybettik. Akün ve Şinasi sahnelerinin kapatılmasına, yok edilmesine izin veremeyiz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/perdelerimizi-kapattirmiyoruz_126539.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!