Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Akün ve Şinasi Sahneleri Otel Oluyor

Devlet Tiyatroları'nın kullandığı Akün ve Şinasi sahnelerinde korkulan oldu. Binayı 33 milyon liraya satın aldığı ortaya çıkan Ahmet Meriç, "Otel projemiz var. Ankara'da ne kadar otel var, ihtiyaç ne kadar, bunları araştırıyoruz" açıklamasında bulundu.

yapi.com.tr
Akün ve Şinasi Sahneleri Otel Oluyor

Ankara’nın en önemli iki tiyatro sahnesi, Akün ve Şinasi sahnelerinin Maritza İnşaat’ın da ortaklarından Ahmet Meriç’e satıldığı ortaya çıktı.

Meriç, sahnelerin de yer aldığı binayı kardeşleriyle satın aldığını belirterek “Sahnelerin de bulunduğu yerle ilgili alışveriş merkezi yapma gibi bir düşüncemiz yok. Otel projemiz var. Ancak henüz aile bireyleriyle iştişare edemedik. Ankara’da ne kadar otel var, ihtiyaç ne kadar, bunları araştırıyoruz. Tabii eğer Devlet Tiyatroları (DT) kiralamak isterse, menfaatlerimize de uyarsa, kiralayabiliriz” dedi.

Gizlice sattılar

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre, Mülkiyeti Emek İnşaat AŞ’de bulunan Akün ve Şinasi sahnelerinin 10 gün önce, Kamu İhale Yasası kapsamı dışında tutularak “gizli ihale” ile satıldığı ortaya çıkmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de satışı doğrulamış ancak ihaleyi kimin kazandığına yönelik bilgi ise “sır” gibi saklanmıştı. “Devlet usulüyle yapılan ihale sonucu satışı gerçekleştirildiği” dile getirilen iki sahne bir yıl daha Devlet Tiyatroları’nın kullanımında olacak.

Sahnelerin de yer aldığı binayı 33 milyon 200 bin TL’ye satın alan Maritza İnşaat’ın da ortaklarından Ahmet Meriç, ihaleye “Maritza İnşaat olarak değil, şahıs olarak katıldığını” söyleyerek “Öncelikle Devlet Tiyatroları ile bir yıl daha sözleşmemiz devam edecek gibi” dedi. Meriç, ihalenin henüz Emek İnşaat’ın genel kurulu tarafından onaylanmadığını ancak kısa süre içinde onaylanmasını beklediklerini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akun-ve-sinasi-sahneleri-otel-oluyor_126096.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!