Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Petrol Ofisi, Antalya'daki Yeni Yerine Taşındı / Tesis, 20 Milyon Dolara Mal Oldu

Antalya'nın Konyaaltı sahilinde bulunan Petrol Ofisi Antalya Tesisat Müdürlüğü, 20 milyon dolara mal olan Liman bölgesindeki yeni tesisine taşındı.

Dünyab>Antalya'nın Konyaaltı sahilinde bulunan Petrol Ofisi Antalya Tesisat Müdürlüğü, 20 milyon dolara mal olan Liman bölgesindeki yeni tesisine taşındı.

43 yıl önce Konyaaltı sahilinde kurulan Petrol Ofisi Dolum Tesisleri, konut ve turistik tesislerin arasında kaldığı ve tehlike arz ettiği gerekçesiyle, özelleştirilmesinin ardından yeni tesisin yapımına başlanmıştı. 2001 yılında yapımına başlanan Petrol Ofisi Antalya Tesisatı'nın akaryakıt sektöründe uygulanan uluslararası standartlara uygun olarak tamamlandığı, en modern teknolojinin kullanıldığı belirtildi.

Törende konuşma yapan Petrol Ofisi Genel Müdürü Ertuğrul Tuncer, Konyaaltı sahili güzelleştirme çalışmalarına destek verdiklerini belirterek, "43 yıllık Antalya tesisatımızı eski yerinden kaldırmak için, kurumsal misyonumuz ve çevre dostu anlayışımız doğrultusunda, belediyenin sanayi bölgesi olarak belirlediği yeni yerde, son teknolojiyi kullanarak Türkiye'nin en modern tesisini kurduk. Otomatik bir sistemle, çevrenin korunmasına yönelik son donanımları kullanarak, daha sağlıklı ve güvenli koşullara sahip bir tesisatı hizmete sunmaktan dolayı gururluyuz" diye konuştu.

74 bin 700 metrekare işletme sahası bulunan tesisin 65 bin metreküp ürün depolama kapasitesi olduğunu belirten yetkililer, ilave ürün tankı yapılmasına uygun genişleme alanının da bulunduğunu ifade etti. Türkiye'de ilk kez otomatik olarak gerçekleştirilecek dolum esnasında, tartım işlemi hizmeti sunan tesisatta, 4'ü üstten, 3'ü alttan olmak üzere 7 dolum adası yer alıyor. Aynı anda 11 kara tankerine servis vermek üzere dizayn edilen dolum adaları, hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet sunmayı amaçlıyor. Deniz terminal sisteminin de oldukça güçlü olduğu belirtilen tesisatın, 2 deniz şamandırasına bağlı 4 ürün ikmal boru hattı ile beslendiği ifade edildi.

Tesisin 20 milyon dolara mal olduğu ve 83 bin 700 metrekare alan üzerinde kurulduğu kaydedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/petrol-ofisi-antalyadaki-yeni-yerine-tasindi-tesis-20-milyon-dolara-mal-oldu_5498.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!