Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

P&G ve Tesco Kipa, Bilinçli Su Kullanımı için Harekete Geçiyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın himayesinde hayata geçirilecek Bir Damla Gelecek Projesi ile ilk etapta 6 ildeki yaklaşık 30 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Bu amaçla projeye sadece bu yıl için yapılacak yatırım miktarı 100 bin TL’yi aşacak. 15 Şubat – 20 Haziran 2009 tarihleri arasında Tesco Kipa mağazalarında P&G markalarını tercih eden

yapi.com.tr
P&G ve Tesco Kipa, Bilinçli Su Kullanımı için Harekete Geçiyor

P&G ve Tesco Kipa, çocukları bilinçli su tüketimi konusunda bilgilendirmek için yeni bir proje başlatıyor. Geçtiğimiz yıl sağlıklı nesiller yetiştirmek ve yaşam alanlarını sağlıklı hale getirebilmek için el ele veren ve okullarda hijyen seferberliği başlatan iki kurum, Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde yaklaşık 30 bin öğrenciye hijyen eğitimleri vermiş, hijyen eksikliği tespit edilen okullarda çalışmalar yürütmüş, su tasarrufu sağlayan musluklar takmış ve okulların hijyen ekipman ihtiyaçlarını gidermişti. Bu yıl da iki kurum, son dönemlerde tüm dünyanın gündeminde olan ve giderek daha da önem kazanan su kaynaklarının tasarruflu kullanımı konusunda öğrencilere doğru alışkanlıklar kazandırmayı amaçlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın himayesinde hayata geçirilecek Bir Damla Gelecek Projesi ile ilk etapta 6 ildeki yaklaşık 30 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Bu amaçla projeye sadece bu yıl için yapılacak yatırım miktarı 100 bin TL’yi aşacak. 15 Şubat – 20 Haziran 2009 tarihleri arasında Tesco Kipa mağazalarında P&G markalarını tercih eden tüketiciler de su tüketiminde daha bilinçli bir neslin yetişmesine katkıda bulunmuş olacak.

P&G ve Tesco Kipa proje kapsamında, UNEP (Birleşmiş Milletler Çevre Programı) tarafından hazırlanan ve çocukların severek okuyacakları “Su Damlası Şıp Şıp ile Suyun Yolcuğu” kitabından basarak okullara dağıtacak. Bu yıl gidilmesi planlanan 6 ildeki (Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Uşak, Kırklareli) Yatılı Bölge İlköğretim Okullarında (YİBO) öğretmenler rehberliğinde kitapların uygulamalı çalışmalarla desteklenerek işlenmesi planlanıyor. Ayrıca, Tesco Kipa Tiyatrosu da suyun önemini anlatan “Su Damlası Şıp Şıp adlı oyunuyla 6 ildeki öğrencileri eğlendirerek eğitecek. MEB tarafından belirlenen 6 ildeki YİBO’larda yapılacak fizibilite çalışmalarının ardından okullarda yağmur sularının toplanması için model su tankı inşa edilerek suyun geri dönüşümlü kullanılması sağlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/pg-ve-tesco-kipa-bilincli-su-kullanimi-icin-harekete-geciyor_66542.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!