Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Pınar Uysal: "Türkiye'de Bu Ürünü İlk Olarak Biz Asbestsiz Olarak Ürettik".

Bu sene 50. yılını kutlayan Özgür Atermit'in Reklam ve Pazarlama Uzmanı Pınar Uysal YEM-Yayın standında sorularımızı cevaplandırdı.

yapi.com.tr
Pınar Uysal: "Türkiye'de Bu Ürünü İlk Olarak Biz Asbestsiz Olarak Ürettik".

u sene 50. yılını kutlayan Özgür Atermit'in Reklam ve Pazarlama Uzmanı Pınar Uysal YEM-Yayın standında sorularımızı cevaplandırdı.


Özgür Atermit'in Ankara Fuarına ilk katılışı mı? Daha önce katıldıysanız bu yıl nasıl bir ilgi gördünüz.


Özgür Atermit olarak bu yıl Ankara Fuarı'nda 12. senemiz. Düzenli olarak katılıyoruz ve ilerideki tarihlerde de katılmak istiyoruz çünkü Ankara bizim için önemli bir yer.


Neden önemli?


Bunun bir sebebi kamu kuruluşlarının merkezinin burası olması. Diğer nedeni ise firmamız 50 yıldır faaliyette olan firmamızın Ankara Fuarı'nda mutlaka bulunması gerektiğini düşünmemiz.


Peki geçtiğimiz yıllarda Ankara Fuarı'na olan ilgi nasıldı? Bu yıl ilgiden memnun musunuz?


Bu yıl gözlemlediğimiz kadarıyla daha teknik insanlar fuarı ziyaret ediyor. Önceki senelere oranla daha fazla teknik insana ulaştık. Gelen insanlar yorumlar yapıyorlar, detaylı sorular soruyorlar ve malzemeyi tanıyorlar, daha bilinçliler. Bu nedenlerle fuarın verimli geçtiğini ve amacına ulaştığını düşünüyorum.


Özgür Atermit'in bu seneki fuarda öne çıkardığı bir ürün var mı?


Bizim lokomotif ürünümüz Atermit. Çimento esaslı bir ürün. Biz Türkiye'de ilk olarak bu ürünü asbestsiz olara ürettik. Asbestin Türkiye'de yasaklanmasıyla tüm üretim prosesleri değişti ve biz de bu malzemeye döndük. Kullandığımız malzemede çeşitli değişiklikler var. Daha esnek bir malzeme olarak mukavemeti arttı. Bunu yeni nesil atermit olarak adlandırıyoruz. Bunun dışında havalandırmalı panel kiremitimiz var. Normal metal panel kiremitin altına sinüs oluklu aterpor koyularak yalıtımı da destekleyen bir ürün elde ediyoruz. Kaplatherm diye çok yaklaşık bir ay önce denediğimiz çok yeni bir ürünümüz var. Boya ve atermitin altında mantolama amacıyla kullanılıyor. Bu ürünü atermit ve boyası ile birlikte paket olarak sunmayı düşünüyoruz.


Özgür Atermit'in 50. yılı dolayısıyla üzerinde çalışılan bir program veya yeni bir ürün var mı?


Bizim için en önemlisi belirttiğim gibi atermit. Atermit'in asbestsiz üretimine geçmeyi başardık ve dört fabrikamızda da bunun üretimi yapılıyor.


Yıllık üretim miktarınız nedir?


Çatı malzemeleri sektöründe pazarın % 7,5 lik bir bölümü bize ait. Yalıtım malzemeleri genelinde ise % 10'luk bir payımız var. Bu çok iyi bir rakam. Stroforda pazar payımız %40. Bunun dışında bizim bir de aterpack ürünümüz var. Pasta kapları, çorba kaseleri ve köpük bardaklar üretiyoruz. Bu alanda ise payımız %80.


Bu tabi inşaat sektörü dışında kalan bir kalem ancak firma için önemli olsa gerek.


Önemli bir kalem. Bu ürünlerle büyük çapta ihracatımız var. Ayrıca yurtiçinde de %80 ciddi bir rakam.


Özgür Atermit'in diğer ürünlerini de ihraç ediyor mu?


Evet, birçok ülkeye ihracatımız var. Özellikle Ortadoğu ülkelerine büyük çapta atermit ihracatı yapıyoruz. Balkan ülkelerine daha çok strofor ve mantolama malzemesi gönderiyoruz. Aterpak ürünlerimizi de dünyanın birçok ülkesine gönderiyoruz.


YEM'in fuarlarına düzenli olarak katılıyorsunuz değil mi?


Evet, düzenli olarak İstanbul, Ankara ve İzmir fuarlarına katılıyoruz.


YEM'in diğer ürünlerinden faydalanıyor musunuz? Örneğin Yapı Ürün Kataloğu veya E-katalog.


Faydalanıyoruz.


Firmanızı tanıtmak için başka hangi mecralarda girişimleriniz var?


Bundan sonraki dönemde, özellikle sektörel yayınlarda kapsamlı tanıtım faaliyetlerine gireceğiz. Bunların dışında sektörel oluşum ve derneklere üyeliklerimiz devam ediyor Ayrıca sponsorluk faaliyetlerimiz var.Röportaj: Sena Özfiliz
Fotoğraflar: Tufan sağnakhttp://www.yapi.com.tr/haberler/pinar-uysal-turkiyede-bu-urunu-ilk-olarak-biz-asbestsiz-olarak-urettik-_48384.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!