Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Plastik Boru ve Profil Üretimindeki En Son Yenililikler Tartışıldı

PAGEV’in (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı) bu yıl üçüncü kez düzenlediği Plastik Endüstrisi Kongresi’nde, plastik boru sektöründeki en son teknolojiler anlatıldı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen kongreye, sektör firmalarının temsilcilerinin yanı sıra öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

yapi.com.trPAGEV’in (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı) bu yıl üçüncü kez düzenlediği Plastik Endüstrisi Kongresi’nde, plastik boru sektöründeki en son teknolojiler anlatıldı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen kongreye, sektör firmalarının temsilcilerinin yanı sıra öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Plastik teknolojileri konusundaki en son yenilikleri ve gelişmeleri, Türk plastik sektörüne tanıtmak amacıyla düzenlenen kongrenin bu yılki teması “Plastik Boru ve Profil Üretiminde İleri Ekstrüzyon Teknolojileri”ydi. Kongrede 10’u yurtdışından olmak üzere 14 konuşmacı vardı. Avrupa Plastik ve Kauçuk İşleme Makine Üreticileri Birliği EUROMAP’in Genel Sekreteri Thorsten Kühmann da kongrede bir sunum yaparak, Avrupa plastik makineleri sektörü hakkında bilgi verdi. Kühmann, 2007 yılı verilerine göre EUROMAP’in dünya plastik ve kauçuk makineleri üretiminin yüzde 51,8’ini gerçekleştirdiğini söyledi. Kühmann ayrıca EUROMAP üyesi ülkelerin Türkiye’ye yaptığı makine ihracatının 211,8 milyon Euro’ya ulaştığını ve yüzde 66’lık bir paya sahip olduğunu belirtti.

Plastik boruların önemi ve kullanım alanları, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artıyor. Plastik boru ve profil üretiminde ulaşılan yüksek teknoloji ve ürün çeşitliliği sayesinde, hızla alternatiflerinin yerini alıyorlar. Özellikle çevreci olmaları, enerji verimliliği sağlamaları, dayanıklılıkları ve taşımada sağladıkları kolaylık sebebiyle plastik borular pek çok alanda en çok tercih edilen ürünler haline geldiler. Plastik borular artık şehirlerin doğalgazını ve içme suyunu taşıyor, binalardaki tesisatlarda kullanılıyor, havaalanlarını, hastaneleri ısıtıyorlar.

Boru ve profil sektörü, Türk plastik sektörünün de yükselen yıldızlarından biri. Gobal pazarlarda rekabet üstünlüğü sağlamak ve katma değeri yüksek ürünler üretebilmek için yeni teknolojilerden haberdar olmak büyük önem taşıyor. PAGEV Plastik Endüstrisi Kongresi sayesinde katılımcılar, plastik boru ve profil üretimindeki en son gelişmeler konusunda ilk elden bilgi alma olanağını buldular.

http://www.yapi.com.tr/haberler/plastik-boru-ve-profil-uretimindeki-en-son-yenililikler-tartisildi-_65022.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!