Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Polisan Boya yüzde 30 büyüdü

Gebze Dilovası tesislerinde inşaat, mobilya, sanayi ve ağır hizmet boyaları üreten Polisan Boya tüm ekonomik sorunlara rağmen büyümesini sürdürdüğünü

Dünya Gazetesiebze Dilovası tesislerinde inşaat, mobilya, sanayi ve ağır hizmet boyaları üreten Polisan Boya tüm ekonomik sorunlara rağmen büyümesini sürdürdüğünü belirtti. Polisan Boya genel müdürü Erol Mizrahi, krizde de bayilere eski fiyattan mal vermeye devam ettiklerini ve 2002 yılının ilk ayında yüzde 30 büyüme gerçekleştirdiklerini belitti. Satışların yüzde 75’ini çevre dostu ürünler sunma hedefi doğrultusunda 1996’da üretimine başladığı su bazlı “Natura” serisinden sağladıklarını belirten Erol Mizrahi, 2001 yılında boya sektöründe yüzde 40 oranında küçülme yaşandığını söyledi. Kriz döneminde büyümenin daha çok reklam faaliyetlerine yönelmiş olmalarından ve harcamalarını daha kontrollü yapmalarından kaynaklandığını bildiren Mizrahi, ortaklık için yabancılardan teklif aldıklarını ancak maddi desteğin onlar için önemli olmadığını, daha çok ortaklığın şirkete sağlayacağı faydalar üzerinde durduklarını açıkladı. Geçen yılda tüm sorunlara rağmen satış hasılatının 80 milyon dolara ulaştığını vurgulayan Mizrahi, kriz döneminde bile işçi çıkarmadıklarını söyledi. Piyasada 2002 yılında olumlu bir hareketlilik gözlemlediğini ve bu yıl başından itibaren televizyon reklamlarına ağırlık verdiklerini kaydeden Mizrahi, Polisan bilinirliğini arttırmayı ve özellikle çocukların akıllarında yer edinmeyi amaçladıklarını ekledi.
Boyanın çok çeşidi ve rengi olduğundan ötürü çok rahat ihraç edilen bir ürün olmadığına dikkat çeken Mizrahi, “Polisan Boya’nın Rusya, Ukrayna, Balkan ülkelerine ve Türk Cumhuriyetlerine ihracatı var. Bu bölgede sürdürülen yapılanma çalışmalarını kriz döneminde durdurduk, ancak bugün yeniden başlıyoruz.” dedi. Şirketin emisyon reçineleriyle birlikte 90’lı yıllarda toplam 25 milyon dolar olan ihracatının krizden ötrü 5 milyon dolara kadar indiğini belirten Mizrahi, şirketin şu an öncelikli hedefinin iç pazardaki darboğazı tamamen geçmek olduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/polisan-boya-yuzde-30-buyudu_1212.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!