Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Polonya'nın Hızlı Tramvay Projesi Güriş İnşaat'ın

Güriş İnşaat ve Mühendislik AŞ, Avrupa'da dev bir projeye imza atıyor. Güriş İnşaat, Polonya'nın Krakow şehrinde yapılması planlanan, Avrupa Ye

Dünyab>Güriş İnşaat ve Mühendislik AŞ, Avrupa'da dev bir projeye imza atıyor. Güriş İnşaat, Polonya'nın Krakow şehrinde yapılması planlanan, Avrupa Yeniden Yapılandırma Bankası ve Avrupa Yatırım Bankası tarafından ortak finanse edilen Krakow Hızlı Tramvay Projesi'ni gerçekleştirecek.
Türkiye'de 1958 yılından bu yana önemli projelere imza atan Güriş İnşaat, Polonya'nın Krakow şehrinde yapılması planlanan hızlı tramvay projesi ile ilgili sözleşmeyi imzaladı.

18 Mart 2003 tarihinde Agecja Rozwoju Miasta S.A. Krakow idaresinde yapılan ihalede, Güriş İnşaat, ihaleye katılan 6 konsorsiyum içinden KDV hariç 31 milyon 450 bin Euro'luk teklif vererek ihaleyi kazanmıştı.

33 ayda tamamlanacak

33 ayda tamamlanacak olan proje, yeni yapılacak olan 3.7 km uzunluğundaki (yaklaşık 0.9 km toplam uzunluğunda iki tüneli kapsayan) şehir merkezinden geçecek hızlı tramvay hattının, dizayn, modernizasyon, inşaat, ekipman temini, montaj, altyapı aktarımları, ray işleri, sinyalizasyon, enerji dağıtımı ve işletmeye alma işlerini kapsıyor. Proje, EBRD satınalma prosedürü ve kurallarına uygun olarak, sabit fiyatlı dizayn ve inşaat sözleşmesi olarak ihale edildi. Sözleşme ayrıca, işletme sistemlerini (sinyalizasyon, trafik ışıkları, telsiz donanımı, Scada ve kapalı devre televizyon sistemi), yolcu bilgilendirme sistemlerini ve güç temini işlerini de içine alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/polonyanin-hizli-tramvay-projesi-guris-insaatin_5149.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!