Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Popülizm Yapılmadı, Bu Kez Gecekondular Çatısız Kaldı

Onduline Avrasya Genel Müdürü Karahan, "Her seçim öncesinde satışlarımız patlardı. Bu kez olmadı. Sanırım hükümet popülizm yapmadı" dedi. 9

Sabah
Popülizm Yapılmadı, Bu Kez Gecekondular Çatısız Kaldı

b>Onduline Avrasya Genel Müdürü Karahan, "Her seçim öncesinde satışlarımız patlardı. Bu kez olmadı. Sanırım hükümet popülizm yapmadı" dedi.

94 krizinde Türkiye'de çatı kaplama malzemelerinin üretimi üzerine faaliyet göstermeye başlayan Fransız sermayeli Onduline Avrasya'nın Genel Müdürü Burhan Karahan, "Her seçim öncesinde İstanbul'da gecekondular ruhsat almak için evlerine harıl harıl çatı yaptırırdı. Satışlarımız patlardı. Bu yıl ilk defa olmadı. Aksine duruldu. Sanırım hükümet bu kez popülizm yapmadı" dedi.

Kuruluşunun 10. yılını Arjantin'de bayileri ile birlikte kutlayan Onduline Avrasya'nın Genel Müdürü Karahan, kayıt dışı ile mücadelenin milli mesele ilan edilmediği dönemlerde, inşaat gibi bir sahada kayıtdışı ile mücadele ettiklerini söyledi. 10 yılda 30 milyon dolar vergi ödeyerek, bir yandan da Pazar paylarlarını artttıran Onduline Avrasya'nın Genel Müdürü Karahan, "Bu yıl da deftardarlıktan tebrik mektubu aldık. Bu bizi çok onurlandırıyor" diye konuştu. Onduline Avrasya'nın Yönetim Kurulu Başkanı Albert Costi ise "10 yılımızda Fransa anahtarı bize teslim etti. 25 ülkeyi bize bağladı. Yeni rotamızı çizdik. Avrasya bölgesini kapsayan Ortadoğu, Kafkasya ve Orta Asya'nın Pazar lideri olmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Costi, önümüzdeki günlerde yeni kapasite arttırımlarına başlayacaklarını belirterek, "Türkiye'de yüzde 20'lik pazar payımız var. Bu yıl üretimimizi 15 milyon metrekareye ulaştırdık. Dünyada kişi başına çatı kapmala alanı 2 metre. Yani Türkiye'de hedef pazar 136 milyon metre kare düzeyinde. Türkiye'de daha bardağın yarısını doldurabildik. Daha gidilecek yol uzun" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/populizm-yapilmadi-bu-kez-gecekondular-catisiz-kaldi_9946.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!