Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Prisma'lı Carrefour'lara Bir Yenisi Daha Eklendi; Maltepe Carrefour

Daha önce birçok projesinde Merlin Gerin'in Prisma'sını tercih eden Carrefour, önemli yatırımlarından Maltepe Carrefour için de yine Prisma panoları t

yapitr/Deniz TÜRKERİ
Prisma'lı Carrefour'lara Bir Yenisi Daha Eklendi; Maltepe Carrefour

aha önce birçok projesinde Merlin Gerin'in Prisma'sını tercih eden Carrefour, önemli yatırımlarından Maltepe Carrefour için de yine Prisma panoları tercih etti…

Sanayi tesisleri ve ticari binalar için geliştirilen Prisma Pano, Merlin Gerin tip testli, modüler ve fonksiyonel Alçak Gerilim Pano çözümüdür.

Maltepe Carrefour, 2 bodrum kat ve 3 normal kat,toplam 5 kattan oluşan merkez,110.000 metrekare kapalı,130.000 metrekare açık alanı ve 2500 araçlık otoparkı ile Istanbul'un dev alışveriş merkezleri arasında yerini almaktadır.

Toplam 9 MVA gücü ve 6,6 MVA Genaratör gücü olan ve tümü bina otomasyon sistemiyle yönetilen Merkezde, 100 küçük mağaza, 6 adet sinema salonu (3315 m2'de 1174 koltuk), Carrefour hipermarket dışında 4 büyük Department Store, 5000 m2 food-courtda 18 adet fast food dükkanı yer alıyor. Merkezin elektrik sistemi 1 Mayıs 2004'te başlamış ve 30 Kasım 2004'te tamamen bitirilmiş olacak.

Toplam tali dağıtım sisteminde, 103 Kolon Prisma P/GX/G/GK kullanılmıştır. Ana bara akım seviyesi 4000A'dir. Carrefour tarafında Jeneratör / Trafo geçiş otomasyonu da gerçekleştirilmiştir.

Carrefour'un sahipliğinde, Tepe Market'in ana yükleniciliği ve Elin A.Ş.'nin elektrik sistemi yükleniciliğindeki Maltepe Carrefour'daki tüm elektrik panoları, AG.MCC ve TALİ Panolar Schneider Electric Prisma Partneri E-R Ltd.Şti. (www.e-r.com.tr) tarafından toplam 4 ayda imal edilmişir.

Endüstriyel tesislerin elektrik ve otomasyon sistemlerini üretmek amacıyla 1991 yılında kurulan Schneider Electric Prisma Partneri E-R, kardeş firma MEKO A.Ş. (Mikrobilgisayar Elektronik Kontrol San. ve Tic. A.Ş.) ile birlikte Türkiye'de ilk 'Hazır Beton Tesisi Otomasyonu'nu gerçekleştirmiştir. Firma daha sonra aşağıdaki alanlarda bir marka olmayı başararak faaliyetini yurt içinde ve yurt dışında sürdürmektedir.

Yem Fabrikaları
Un Fabrikaları
Gıda Sektörünün değişik kolları (Makarna, yumurtacılık, kümes tav. vb.)
Maden Tesisleri
Konveyör bant ve Stoklama Tesisleri
Demir Çelik Tesisleri
Alışveriş Merkezleri (Hipermarketler)
Ticari Binalar

Türkiye'de 1995 yılında pazara sunulan Prisma, kalitesi, tip testli yapısı ve modülerliğiyle Türkiye'de ve dünyada bina, altyapı, endüstri ve enerji sektörlerlerinde bir çok önemli projede tercih edilmiştir.

Schneider Elektrik, Maltepe Carrefour'un tercihiyle, bu başarılara bir yenisini daha eklemekten kıvanç duymaktadır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/prismali-carrefourlara-bir-yenisi-daha-eklendi-maltepe-carrefour_21024.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!