Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Prof. Dr. Korfmann’ın Hayali Truva Müzesi Gerçek Oluyor

Almanya’da hayatını kaybeden Truva antik şehri 17. Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Manfred Osman Korfmann’ın Truva müzesi hayalini gerçekleştirmek için Çanakkale Belediyesi bünyesinde girişim başlatıldı.

Zamanlmanya’da hayatını kaybeden Truva antik şehri 17. Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Manfred Osman Korfmann’ın Truva müzesi hayalini gerçekleştirmek için Çanakkale Belediyesi bünyesinde girişim başlatıldı.

Kazı heyetinde bulunan mesai arkadaşları kadar Prof. Dr. Korfmann’ın ölüm haberinin Çanakkalelileri de üzdüğünü belirten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ölümünden önce hemşerilik beratı verdikleri için az da olsa huzurlu olduklarını söyledi. Korfmann’ın Çanakkale ve Türkiye’nin Truva sayesinde dünyaya tanıtılmasında önemli katkıları olduğunu ifade eden Başkan Gökhan, katkılarının kendisi tarafından takdir edildiğini bilerek bu dünyadan göçtüğünü, bundan sonrası için kendilerine çok büyük görevler düştüğünü ve adını yaşatmak için çalışmalar yapacaklarını kaydetti. İlk olarak kütüphanesini Çanakkale’ye bağışlayan Prof. Dr. Korfmann’ın adını taşıyan, belediyeye ait bir yerde kütüphane açmak için girişimlerde bulunduklarını vurgulayan Gökhan, “En önemlisi, onun en çok istediği Truva Müzesini kurmak için çaba sarf edeceğiz. Çünkü bizden son isteği müzeydi. Yıllardır elimizdeki tarihî değerlerin yeteri kadar değerlendirememenin sıkıntısını ve utancını yaşıyorum. Değerli basın mensupları arkadaşlarımızın bu konuda peşimize düşmesini ve bizi sıkıştırmasını seve seve de kabul edeceğimi şimdiden ifade ediyorum. Duyarlı kamu kurum ve kuruluşlarını da destek olmaya ve Prof. Dr. Manfred Osman Korfmann’ın son isteğini yerine getirmeye davet ediyorum.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/prof-dr-korfmannin-hayali-truva-muzesi-gercek-oluyor_32125.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!