Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Professional Lighting Design Türkiye Raflarda

Professional Lighting Design Türkiye’nin yeni sayısında tema: “Doğal Işık” .

yapi.com.tr
Professional Lighting Design Türkiye Raflarda

br/> Professional Lighting Design Türkiye’nin yeni sayısında tema: “Doğal Işık”

Her sayı bir tema çerçevesinde ışığı masaya yatıran PLD’nin Ocak - Mart sayısı zengin bir içerikle okurlarının karşısında. Doğal ışık, yani günışığının mimari yapılarda kullanımı önemini koruyan ve tartışılması gereken bir konu. Günboyu ışıkların açık olması gerektiği bir binanın doğru tasarlandığını söylemek, bugün küresel ısınma sebebiyle enerji tüketimi ile ilgili yapılması gerekenler düşünüldüğünde, çok zor.

Bu yüzden, PLD Türkiye yeni sayısında Dünya’da günışığı kullanımı konusunda yaratıcı ve başarılı çözümler sunan aydınlatma tasarımı projelerine yer veriyor: Washington’da ana vatanını hatırlatan aydınlatması ile İsveç konsolosluğu, Amerika'nın Atlanta kentinde bulunan, mimarisi ile kendi başına bir sanat eseri olan, sanat galerisi "High Museum of Art", tüm hayatını ışığı incelemeye adayan Claude Monet’in tablolarının Paris müzesinde sergilendiği salon. Türkiye’den projeler ise, Pierre Cardin D’Silva A.V.M. mağazası, Kanyon Alışveriş Merkezi’ndeki Harvey Nichols mağazası ile Bilstore mağazaları ve Zaman Gazetesi Genel Müdürlüğü.

Yüksek Mimar Öngüç Özgün ile Doç.Dr.Alpin Yener’in “Işık tüplerinin binalarda kullanımı”, Dr. Müge Göker’in “Doğal ışık ve mekana etkileri”, Dr. Banu Apaydın Başa’nın ise “Konutta gün ışığı kullanımı” başlıklı yazıları ile katkıda bulunduğu PLD Türkiye’nin bu sayısı da keyifle okunacak!
1998 yılından bu yana dünyanın tek aydınlatma tasarımı dergisi olarak hayatını sürdüren Professional Lighting Design, Almanca, İngilizce ve Çince’den sonra Türkçe olarak yayımlanıyor. Avrupa Aydınlatma Tasarımcıları Derneği (ELDA+) resmi yayın organı olan PLD, pazardaki yeni ürün ve trendleri, ışığı ele alış biçimiyle diğerlerinden ayrılan mimari ve iç mimari uygulamaları, uluslararası tanınmış aydınlatma tasarımcılarının ve mimarların süzgecinden geçiriyor. İki ayda bir yayımlanan dergi, başucu kaynağı olarak kullanılmayı hedefliyor.

Mimarlar ve aydınlatma tasarımcılarının kaleme aldığı “ışık” yorumları, aydınlatmaya ilgi duyan amatörleri konuya yaklaştırma amacını güden temel teknik bilgiler ya da profesyonellerin oturdukları koltukta aydınlatma piyasasını takip etmelerine yarayan ürün tanıtım sayfaları…

Hepsi Professional Lighting Design’ın yeni sayısında.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/professional-lighting-design-turkiye-raflarda_53412.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!