Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'Proje Hakkında Soru İşaretleri Artıyor'

Financial Times, "Çılgın ama muhteşem" olarak nitelediği "Kanal İstanbul" projesinin ciddiyetinin sorgulandığına dikkat çekerken, bu tür projelerin hükümet tarafından uygun bir şekilde ele alınmadığında "çok riskli" olabileceği yorumlarına yer verdi. Haberde ayrıca, "En büyük problem, muhtemelen bu projeyi haklı çıkarmak için çok az talep olması"

Cumhuriyet Portal
'Proje Hakkında Soru İşaretleri Artıyor'

Financial Times gazetesi, Türkiye raporunda, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın "Kanal İstanbul" projesiyle ilgili "Çılgın ama muhteşem plan hakkında soru işaretleri artıyor" başlığıyla bir analize de yer verdi. Robert Wright imzasıyla yayınlanan analizde, "Ancak ilk detaylı olmayan taslak açıklandığından beri haftalar geçmesine rağmen ayrıntılı bilgi verilmemesi nedeniyle planın ne kadar ciddi olduğu soruluyor" görüşüne yer verildi.

Riverlake Shipping, Cenevre araştırma başkanı Luis Mateus'un planların hala ilk evresinde olduğunu belirttiği ve inşaatın başlamasından 10 yıl uzak olunduğunu söylediğine dikkat çekildi.

Arıca haberde, planın destekçilerinden olan tanınmış mimar Ahmet Vefik Alp'in ise, bu ve diğer iddialı alt yapı projelerinin ciddi meydan okumalara neden olduğunu belirtirken, "Eğer bu projeler hükümet tarafından gerektiği gibi ele alınmazsa çok riskli olabilir" sözleri vurgulandı.

İngiliz gazete, hükümetin projeden etkilenecek alanda emlak fiyatları değiştirmek kaçınmak için tam detayları vermediğini söylediğine dikkat çekti.

Marmaray Tünel projesinde de takvimin dört yıl gerisinde kalındığının belirtildiği haberde, "En büyük problem, muhtemelen bu projeyi haklı çıkarmak için çok az talep olması" yorumuna yer verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/proje-hakkinda-soru-isaretleri-artiyor_88091.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!