Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Pronet-Güvenlik... En Baştan

Pronet-Güvenlik... En Baştan

yapi.com.treni yapılan konut ve işyerlerinde artık yavaş yavaş güvenlik unsurunun da dikkate alınmaya başladığını görüyoruz. Halihazırda üst düzey gelir gruplarına hitap eden binalarda görülen bu olumlu gelişmenin bütün binalarda yakın bir gelecekte standart hale geleceğini tahmin ediyoruz.

Güvenlik unsurlarının ve alarm sisteminin inşaat aşamasında kurulması kimi avantajları da beraberinde getiriyor. Öncelikle, içinde yaşanan bir mekanda alarm sisteminin kurulmasının ister istemez neden olacağı inşaat işleriyle ev halkını rahatsız etme durumu ortadan kalkıyor. Kabloların sıva üstü değil de sıva altında döşenmesi nedeniyle hem güvenlik bir kat daha sağlamlaştırılmış oluyor, hem de estetik açıdan göze hoş gelmeyen görüntüler oluşmuyor. Alarm sistemini inşaat sırasında kurmanın diğer bir avantajı ise kablolama esnasında tespit edilen aksaklıkların giderilmesinin daha kolay olması.

Pronet tarafından inşaat sırasında kurulumu yapılan güvenlik sistemi, kullanıcılara rahat ve güvenli bir yaşamın anahtarını sunuyor. Kurulan sistem, 24 saat çalışan Pronet Alarm Merkezi'ne bağlanıyor.

Alarm sistemi;
- Soygun ve hırsızlık girişimi
- Yangın
- Acil sağlık problemleri
- Gaz kaçağı
- Su basması
gibi durumlarda devreye giriyor ve Alarm Merkezi'ne ikaz sinyali gönderiyor.

Alarm Merkezi'ne sinyal ulaştığında
- Kapınızdaki "Acil Durum Sireni" yüksek sesle çalmaya başlıyor
- Alarm durumunda haberdar edilmesini istediğiniz kişilere dakikalar içerisinde telefonla ulaşılıyor
- Gerekli görülen durumlarda kolluk kuvvetleri, itfaiye veya ambulans olay yerine gönderiliyor.

Alarm sistemi yangın, gaz sızıntısı, su basması gibi sebeplerle devreye girdiğinde ise,
- Alarm Merkezi, durum hakkında sizi bilgilendiriyor
- İtfaiye, ambulans gibi birimleri mekanınıza yönlendiriyor

Eve girişte şifre paneli üzerinde, tanımlamış olduğunuz şifreyi girmeniz gerekiyor. Kapı açıldığında şifre girilmezse, alarm devreye giriyor. Şifreyi size zorla biri girdirmeye kalktığında bile güvendesiniz. Çünkü acil durumlar için belirlenmiş özel şifreyi giriyorsunuz. Acil durum şifresi ile giriş yapıldığını saptayan Alarm Merkezi, hemen harekete geçerek can ve mal güvenliğiniz için belirlenen prosedürü devreye sokuyor.

Evinizdeki Gözünüz
Pronet bu hizmetin yanı sıra, kamera destekli yeni bir güvenlik hizmetini de kullanıcılara sunmaya başladı. Evinize ya da işyerinize yerleştirilen güvenlik kameralarının çektiği görüntüler, GPRS üzerinden kullanıcıların cep telefonuna veya bilgisayarına aktarılıyor.

Kameraların ne kalitede ve dakikada ne kadar karelik çekim yapacakları isteğe göre belirlenebiliyor. İstenirse, sesli görüntü almak da mümkün. Alınan görüntüler sadece cep telefonlarından ve bilgisayarlardan izlenmekle kalmıyor, kaydı da yapılıyor. Kaydedilen görüntülerin kaç gün süreyle saklanacağına kullanıcı karar veriyor. Görüntülerin aktarılmasında özel bir sıkıştırma yazılımı kullanıldığından, alınan görüntüler son derece kaliteli oluyor.

Pronet, alanında Türkiye'nin lider firmalarından biri. IKEA, Topkapı Sarayı, Akmerkez gibi birçok büyük şirket ve kurumun, güvenlik konusunda Pronet ile çalışmayı tercih etmesi de bunun en iyi göstergesi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/pronet-guvenlik-en-bastan_30356.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!