Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Prysmian Kablo'dan Kuzey Amerika’ya Yeni Fabrika

Enerji ve telekom kabloları sektörünün dünya çapında lideri olan Prysmian, yeni Ekstra Yüksek Gerilim Enerji Kablosu Fabrikası’nı 22 Ekim’de Abbeville, Güney Carolina’da açtı. 32 milyon Avro’luk yatırımla kurulan tesis, şimdiye kadar teknolojiyi dışarıdan alan Kuzey Amerika için türünün ilk örneği olma özelliğini taşıyor.

yapi.com.tr
Prysmian Kablo'dan Kuzey Amerika’ya Yeni Fabrika

nerji ve telekom kabloları sektörünün dünya çapında lideri olan Prysmian, yeni Ekstra Yüksek Gerilim Enerji Kablosu Fabrikası’nı 22 Ekim’de Abbeville, Güney Carolina’da açtı. 32 milyon Avro’luk yatırımla kurulan tesis, şimdiye kadar teknolojiyi dışarıdan alan Kuzey Amerika için türünün ilk örneği olma özelliğini taşıyor. Tesisteki Dikey Kesintisiz Vulkanizasyon (VCV) yaklaşık 115 metrelik bir kule üzerinde yer alıyor. Tesis, Prysmian’a Kuzey Amerika yüksek gerilim kabloları ve sitemleri pazarında rekabet açısından büyük avantaj sağlayacak. Özellikle ABD hükümetinin de yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanmak amacıyla, enerji iletimi şebekelerinin yenilenmesi ve geliştirilmesini de içeren teşvik programı sayesinde, sektörde gözle görülür yatırımlar olması bekleniyor.

Abbeville’deki yeni tesis, aynı bölgedeki orta ve düşük gerilim enerji kablosu fabrikaları arasına dahil olarak, içerisinde Kuzey Amerika’nın önde gelen kamu hizmet kuruluşlarının da yer aldığı Prysmian müşterilerinin daha geniş bir ürün yelpazesine ulaşmasına olanak sağlıyor. 2008 yılında Prysmian Grubu’nun toplam satışlarının yüzde 11,8’i Kuzey Amerika’da 800’ü aşkın çalışanı ve 4 üretim tesisiyle (2’si ABD’de, Abbeville ve Lexington’da; 2’si Kanada’da, St.Jean, Québec ve Prescott, Ontario) gerçekleştirildi.

Prysmian, Kuzey Amerika’da Trans Bay Cable projesi (San Francisco’nun daha çok çevre dostu enerjiye erişmesine imkan tanıyan, deniz altı yüksek gerilim enerji bağlantısı) gibi önemli projelerde rol alıyor. Aynı zamanda, Prysmian Grubu 2007 yılında New York’tan New Jersey’e kadar deniz altından enerji iletimi yapılmasını sağlayan Neptune projesini tamamladı.

Amerika’da yapılan bu yeni yatırım, Prysmian’ın yüksek teknoloji, yüksek katma değerli denizaltı ve yeraltı yüksek gerilim kablo sektörüne yapacağı yatırım planları arasında, bir adım ileriye atılan adım olarak öne çıkıyor. Son birkaç yıldır Prysmian, önemli büyüme potansiyeline sahip pazarlarda üretim kapasitesini arttırmak için önemli yatırımlar yaptı. Bunların arasında, Çin’deki 24 bin km’lik yeni enerji iletim hattı inşaatının yanısıra Avrupa’da enerji iletim sistemlerinin geliştirilmesi ve rüzgar çiftlikleri ile gelenelsel ağların birleşimi de yer alıyor. Yeni Abbeville tesisinin haricinde; Prysmian’ın, Fransa, Finlandiya, Brezilya, Arjantin, İtalya, İspanya, Türkiye, İngiltere, Endonezya, Malezya ve Çin’de olmak üzere toplam 14 yüksek gerilim kablo üretim tesisi bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/prysmian-kablodan-kuzey-amerikaya-yeni-fabrika_74515.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!