Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Rasch Önce Duvarlarınızı Sonra Dünyanızı Değiştirecek

Rasch, Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda, İngiltere, Kanada ve Rusya’dan sonra şimdi Türkiye’de! Tasarımcıları arasında Salvador Dali’nin de bulunduğu, Almanya’da kurulduğu ilk günden beri hedefi yenilikçi tasarımlarla yüksek kalitede ürünler geliştirmek ve pazarlamak olan Rasch, bugün Avrupa’nın lider duvar kağıdı markaları arasında ilk

yapi.com.tr
Rasch Önce Duvarlarınızı Sonra Dünyanızı Değiştirecek

'Rasch changes your walls' mottosu ile Türkiye’de de kendi kitlesini yaratmış olan Rasch, Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda, İngiltere, Kanada ve Rusya’dan sonra şimdi Türkiye’de. Tasarımcıları arasında Salvador Dali’nin de bulunduğu, Almanya’da kurulduğu ilk günden beri hedefi yenilikçi tasarımlarla yüksek kalitede ürünler geliştirmek ve pazarlamak olan Rasch, bugün Avrupa’nın lider duvar kağıdı markaları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Rasch’ın Türkiye temsilciliğini yürüten Hanna Brand Management, HannaHome markası altında Rasch’ın en beğenilen koleksiyonlarından Chelsea, Trianon, Soft Senses, Bambino, Glam ve Wallton ile Türkiye pazarına girecek.

Rasch’ın başarı hikayesinde sayısız yenilikçi girişimler yer alıyor. Bu girişimlerin en önemlisi, Bauhaus’un tüm dünyada mimarlık ve sanat için lider akademi olarak kabul gördüğü dönemde, Dessau Bauhaus ile yürüttüğü işbirliği. 1918 yılında Bauhaus’un manifestosu haline gelen “Bütün yaratıcı aktivitelerin tamamının en temel ve önemli amacı 'bir bina'dır. Güzel sanatların en soylu fonksiyonu, binaların dekorasyonudur” yaklaşımı ile mimarinin içindeki tüm güzel sanatların sentezini işaret eden bu düşünce, Rasch’ın kurucularını Dessau Bauhaus sanatçıları ile işbirliği içinde çalışmaya yöneltmiş.

1929 yılında Rasch, 'Bauhaus Wallpapers' adlı ilk koleksiyonunu pazara tanıttı. 1933 yılında Bauhaus’un kapanmasıyla birlikte koleksiyonlarını kendi markası ile devam ettirme kararı alan Rasch, bugün dünyada duvar kağıdı sektörünün öncü markaları arasında ilk sıralarda yer almakta. Dünyada, ilk kez Bauhaus tarafından üretilmeye başlanmış endüstriyel ürünlerden üretimine hala devam edilen tek ürünün Rasch duvar kağıtları olduğu söylenebilir.

1950’lerin başında, Rasch modern ve dekoratif duvar kağıdı üretimine ağırlık vermeye ve bunun için koleksiyonlarında sadece Almanya’nın değil, aynı zamanda dünyanın önde gelen tasarımcılarıyla çalışmaya başladı. Bu isimlerin en önemlilerinden biri kuşkusuz Rasch’ın 1960’larda birlikte çalıştığı Salvador Dali.

Rasch, 1992’de pazara tanıttığı 'Zeitwande' koleksiyonuyla Deutsche Designerclub’dan Art Directors Club Deutschland’e kadar birçok mimarlık ve tasarım kurumunun ödüllerine değer bulundu. 'Zeitwande' koleksiyonu, New York, San Francisco ve Münih’in önde gelen tasarım müzelerinde kullanıldı.

Rasch, dünyaca ünlü tasarımcılarla çalışma geleneğini bugün de sürdürüyor. 2005 yılında tanıtılan 'Colorflage' koleksiyonu, ünlü tasarımcı Markus Benesch tarafından hazırlandı.

AIT (Architecture Magazine) ve EuroDecor dergileri tarafından birçok kez ödüllendirilen Rasch’ın bugünkü marka başarısının en önemli nedenlerinden biri de, markanın kurulduğu günden beri 'klasik' bir duvar kağıdı üreticisi olmak yerine tüketicilerine üretimden servise kadar tüm bir hizmet paketini sunması.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/rasch-once-duvarlarinizi-sonra-dunyanizi-degistirecek_74889.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!