Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

RE/MAX, Fon Bünyesindeki 700 Adet Gayrimenkulü Satışa Sundu

RE/MAX Türkiye, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) portföyünde bulunan 700 gayrimenkulu, müzayede ile satacak. Satılacak gayrimenkullerin fi

Dünyab>RE/MAX Türkiye, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) portföyünde bulunan 700 gayrimenkulu, müzayede ile satacak. Satılacak gayrimenkullerin fiyatı 290 milyon lira ila 11 trilyon lira arasında değişiyor.

RE/MAX'tan yapılan açıklamada, Fon bünyesinde bulunan ve çeşitli illerdeki arsa, işyeri, konut ve özel gayrimenkullerine ilişkin teklif alma toplantılarının 10-11 Ekim tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirileceği bildirildi. Toplam 700 gayrimenkulün satışa çıkacağı müzayedede, 130 tanesi İstanbul'da bulunuyor. Dikkat çekici fiyatların sunulduğu müzayedede, Beylikdüzü'de bulunan 226 metrekarelik konut imarlı arsa da 8 milyar TL muhammen bedelle satışa çıkacak.

Açıklamada müzayedeye katılmak isteyenlerin, 400 milyar liraya kadar olan gayrimenkuller için 5 milyar lira, 400 milyar liranın üzerindeki gayrimenkuller için 10 milyar lira, değeri 5 milyar liranın altında olan gayrimenkuller için, gayrimenkulün değeri kadar teminat yatırmasının gerektiği vurgulanırken, değeri 400 milyar liranın üzerinde olan gayrimenkulleri almak isteyenlerin yüzde 25 ön ödemenin ardından 12 ay taksitle ödeme yapabilecekleri ifade edildi.

Satışa sunulan gayrimenkuller arasında fiyatı en yüksek gayrimenkul, 11 trilyon 25 milyar lira muhammen bedelle İstanbul Zincirlikuyu'daki 5 bin 760 metrekarelik Fargo İş Merkezi ve arsası olarak açıklanırken, en düşük fiyatlı gayrimenkul de 290 milyon lira bedelle Samsun'da bulunan 451 metrekalik bir arsa oldu.

Öte yandan katılımcıların, gayrimenkul satın almaları halinde KDV ve tapu harcından muaf tutulacakları duyuruldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/re-max-fon-bunyesindeki-700-adet-gayrimenkulu-satisa-sundu_5974.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!