Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

REC Türkiye Ofisi İklim Platformu Toplantılarına Devam Ediyor

İklim değişikliği ile mücadelede iş dünyasına dikkat çekmek amacıyla 'İklim Platformu'nu hayata geçiren Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye Ofisi, platform kapsamında 2012 sonrası uluslararası iklim değişikliği rejiminin şekillenmesine yönelik düzenlenen 2009 yılı toplantılarına devam ediyor. Bu toplantılardan biri olan 'Kopenhag’a Doğru Türk İş

yapi.com.tr
REC Türkiye Ofisi İklim Platformu Toplantılarına Devam Ediyor

İklim değişikliği ile mücadelede iş dünyasına dikkat çekmek amacıyla 'İklim Platformu'nu hayata geçiren Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye Ofisi, platform kapsamında 2012 sonrası uluslararası iklim değişikliği rejiminin şekillenmesine yönelik düzenlenen 2009 yılı toplantılarına devam ediyor.

Bu toplantılardan biri olan 'Kopenhag’a Doğru Türk İş Dünyası Sohbetleri' başlıklı etkinlik The Plaza Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda iş dünyasından temsilciler, 2009 yılı Aralık ayında Kopenhag’da gerçekleşecek olan 15. Taraflar Konferansı öncesinde yürütülen müzakereler ve güncel gelişmeler hakkında bilgilendirilirken; İklim Platformu kapsamında 2012 sonrası uluslararası iklim değişikliği rejiminin şekillenmesine yönelik düzenlenen 2009 yılı toplantılarının da değerlendirmesi yapıldı.

'Kopenhag’a Doğru Türk İş Dünyası Sohbetleri' toplantısına konuşmacı olarak REC Türkiye Direktörü Sibel Sezer Eralp, REC Türkiye Direktör Yardımcısı Kerem Okumuş, ICLEI Cities Climate Center Yöneticisi Yunus Arıkan ile TÜSİAD Sanayi, Hizmetler ve Tarım Bölümü Uzmanı Hande Baloğlu katıldı. Toplantıda, uluslararası iklim müzakerelerinin çerçevesi, Türk iş dünyasında Kopenhag’a doğru iklim değişikliği çalışmaları ve iklim değişikliği müzakerelerinde özel sektörün rolü ele alındı.

REC Türkiye Direktörü Sibel Sezer Eralp konuyla ilgili olarak, “İklim değişikliği tüm dünyada çok önemli ve öncelikli bir konu. Bu konuda iş dünyasının da atacağı önemli adımlar var. Biz Türkiye’de bu adımların atılması ve iş dünyasının iklim değişikliği ile ilgili duyarlılığının ortaya konması için tüm tarafların rahatlıkla katılabileceği bir platform oluşturmayı hedefliyoruz. Umuyoruz bu sayede uluslararası arenada Türk İş Dünyası da yeterince söz sahibi olur ve etkin bir rol oynar”dedi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/rec-turkiye-ofisi-iklim-platformu-toplantilarina-devam-ediyor_70613.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!