Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Reha Medin Emlak Okulu Kuracak

1985 yılında Reha Medin tarafından kurulan 'Reha Medin Emlak Hizmetleri', 2010 yılında büyük bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Reha Medin Emlak Hizmetleri Genel Müdürü Tamer Çiçekçi, yeni, genç ve dinamik bir kadro kurduklarını, MEB’nın onaylaması halinde önümüzdeki yıl 'Reha Medin Emlak Okulu'nu hizmete sokmayı düşündüklerini açıkladı.

yapi.com.tr
Reha Medin Emlak Okulu Kuracak

1985 yılında Reha Medin tarafından kurulan 'Reha Medin Emlak Hizmetleri', 2010 yılında büyük bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Şirket, 2009 yılında başlattığı yeni yapılanmayla bir yandan şube ağını genişletmeyi sürdürürken, bir yandan da sektöre katkı sağlayacak kalıcı girişimlerini sürdürüyor.

Reha Medin Emlak Hizmetleri Genel Müdürü Tamer Çiçekçi, yeni, genç ve dinamik bir kadro kurduklarını, MEB’nın onaylaması halinde önümüzdeki yıl 'Reha Medin Emlak Okulu'nu hizmete sokmayı düşündüklerini açıkladı. "Yasalara uygun, çağdaş ve bilimsel çalışma metodlarına dayalı bir eğitim programı hazırladık" diyen Çiçekçi, "Milli Eğitim Bakanlığı’nca incelenerek onaylanması ve bu sayede tarafımızdan bu mesleğe en az bizler kadar gönül vermiş insanlarla paylaşılması, ana hedeflerimiz arasında yer alıyor" diye konuştu. 
Öte yandan temsilcilik ağlarını da kademeli olarak 150’ye çıkartmayı hedeflediklerini ifade eden Çiçekçi, açılacak yeni işletmelerin sahiplerine ve çalışanlarına MEB onaylı eğitim vermenin en büyük gurur kaynakları olacağını sözlerine ekledi. Onaylanması halinde kurulacak olan Reha Medin Emlak Okulu'nun işsizlik sorununun çözümüne de katkıda bulunacağını söyleyen Çiçekçi, aynı zamanda meslek edindirme programı şartlarına uygun emlak eğitimi vererek sektöre kalifiye eleman yetiştirme imkanı da sunacağına dikkat çekti.

13 aşamalı eğitim programı

Reha Medin yönetimi, eğitimlerinde yer alan konuların tüm teknik ve hukuki bilgilerinin doğrudan yasal kaynaklardan elde edilmiş olduğunu, yoruma dayalı konular haricinde bu kaynaklara bire bir sadık kalınacağını söylediler. Yaklaşık 1 hafta tam zamanlı olarak sürdürülmesi öngörülen eğitimlerin son gününde yapılacak sınav sonrasında, başarılı olan katılımcılara kurumun MEB onaylı eğitim sertifikası verilecek.

Eğitim programı, sektöre bakış, ofis işletmesi ve yönetimi, emlakçılıkta kariyer yapmak, pazarlama ve satış (sistem), NLP, gayrimenkul finansmanı, teknik terimler (sektörel), hukuk, tapu işlemleri, kadastro, mevzuatlar, taşınmazlara ait teknik bilgiler, gayrimenkul değerleme ana başlıklarından oluşacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/reha-medin-emlak-okulu-kuracak_74447.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!