Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

REHAU, Kınalıada’daki 40 kg Atığı Geri Dönüşüme Kazandırdı

REHAU, Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA’nın Kıyı Temizliği Programı kapsamında Kınalıada sahilinde 17 gönüllü çalışanı ve 3 çalışan çocuğu ile cam, plastik ve kağıttan oluşan 40 kg atık ile 2 bin 400 adet izmarit toplayarak geri dönüşüme katkı sağladı.

yapi.com.tr
REHAU, Kınalıada’daki 40 kg Atığı Geri Dönüşüme Kazandırdı

“Sürdürülebilir bir dünya” vizyonundan  hareketle; Türkiye genelinde kıyı ve denizleri koruma girişimini destekleyen REHAU, girişimin Türkiye’deki ortağı TURMEPA ile anlamlı bir işbirliği gerçekleştirdi. Gönüllü REHAU çalışanları Kınalıada kıyılarında 40 kg atık toplayarak, plastiklerin ayrıştırılmasına katkı sağladı.

TURMEPA Kıyı Temizleme Programı ile denizler ve deniz kirliliğinin doğa ve canlı yaşamına etkileri hakkında bilgi paylaşıldı. İstanbul kıyılarında öncelikli olarak tespit edilen bölgelerde kıyı temizleme çalışmasını da içeren bir günlük etkinlik ile deniz ve kıyı kirliliğine en fazla neden olan plastik ve evsel atıklar ile tanışıldı. Atıkların insan sağlığı dışında, deniz ekosistemi çevre kirliliği başlığında oluşturduğu tehditler TURMEPA eğitmenleri tarafından paylaşıldı.
Deniz kirliliğine en fazla neden olan plastik atıklar, insan sağlığı ve çevre kirliliği konusunda önemli bir tehdit unsuru oluşturuyor. Doğada çözünemeyen plastik kalıntıları küçük parçalara ayrılarak, deniz canlılarına ve insan sağlığına ciddi zararlar vermeye devam ediyor.

REHAU Türkiye Ülke Müdürü Murat Sarımaden, REHAU’nun sürdürülebilirlik komitesinin de konuyla yakından ilgilendiğini belirtti. REHAU Türkiye olarak sosyal sorumluluk projesi dahilinde başladıkları bu önemli etkinliğe ilişkin önemli geri dönüşler aldıklarını söyleyen Sarımaden, kıyı temizliği ve deniz temizleme çalışmalarına devam ederek Türkiye için bu konuda örnek teşkil etmek istediklerini aktardı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/rehau-kinaliadadaki-40-kg-atigi-geri-donusume-kazandirdi_174278.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!