Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Deprem Konteyneri

Reklamlı ‘Deprem Konteyneri’ Projesi Yine Ortalığı Karıştıracak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, pano ve konteynerlerin asıl olması gereken yerlere taşınacağı bilgisiyle, belediyenin mahke

Zaman



b>İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, pano ve konteynerlerin asıl olması gereken yerlere taşınacağı bilgisiyle, belediyenin mahkemelik olduğu deprem konteyneri projesine sahip çıktı. Gürtuna, “Hukuki süreç devam ederken projeyi sahiplenmeniz doğru mu?” sorusuna, “Panoların yeri değişeceği için bizim açımızdan bir sakınca kalmadı.” cevabını verdi.

Şirket yöneticileri ise “Reklam panoları yerinde kalacak.” dedi.

İstanbul Valiliği 2 yıl önce her semte içerisinde arama-kurtarma ve ilkyardım malzemeleri bulunan deprem konteyneri yerleştirilmesini öngören “Her Mahalleye Afet İstasyonu (AFİS)” projesini uygulamaya koydu. Projeyi Genç Ajans adlı reklam şirketinin sahibi Osman Nuri Yaman ortaya atmıştı. Yaman, üzerlerine reklam panosu koyma şartıyla bütün maliyeti karşılayacağını söyleyince valilik, sıfır maliyetli bu projeyi kabul etti. Bir süre sonra şirketlerin konteynerleri deprem öncelikli bölgeler yerine reklam öncelikli bölgelere yerleştirdiği anlaşıldı.

Konu 2003 başında başta Zaman olmak üzere gazetelerde haber olunca Büyükşehir Belediyesi konteynerlerin kaldırılması talimatını verdi. Bunun üzerine Medya Pano ve Genç Ajans dava açtı. Mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı çıkınca belediye itiraz etti. Hukuki süreç işlerken konteyner ve panoların yerleştirilmesine devam edildi. Önceden konteynerlerin reklam alanlarına konulduğunu hatırlatan Gürtuna, “Artık yerleri değiştirilecek.” dedi. Gürtuna, proje sahiplerinin “Panolar yerinde kalacak.” hatırlatmasına, “Hayır, bana verilen bilgilere göre panolar da yer değiştirecek.” cevabını verdi. Medya Pano Genel Müdürü Mehmet Demirci, Gürtuna’nın aksine “Sadece konteynerlerin yeri değişecek.” açıklamasını yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/reklamli-deprem-konteyneri-projesi-yine-ortaligi-karistiracak_6400.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!