Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Çifte Standart Uygulandı

Restorasyonlar Devam Ediyor

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın projeleri kapsamındaki Tarihi yarımadadaki restorasyon çalışmaları devam ediyor. Önceki gün 2010 Ajansı’nın düzenlediği, arkeolog, yazar, yayıncı Nezih Başgelen rehberliğindeki tanıtım gezisinde, Kamondo Anıt Mezar, Vortvots Vorodman Kilisesi, Galata Mevlevihanesi ve Sultanahmet Meydanı yerinde

Cumhuriyet Gazetesi
Restorasyonlar Devam Ediyor

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın projeleri kapsamındaki Tarihi yarımadadaki restorasyon çalışmaları devam ediyor. Önceki gün 2010 Ajansı’nın düzenlediği, arkeolog, yazar, yayıncı Nezih Başgelen rehberliğindeki tanıtım gezisinde, Kamondo Anıt Mezar, Vortvots Vorodman Kilisesi, Galata Mevlevihanesi ve Sultanahmet Meydanı yerinde ziyaret edilerek bilgi verildi.

2010 Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Kurt tarihi kültürel mirasın korunmasına yönelik onarım çalışmalarının 2010 yılında pek öne çıkmadığını belirterek “Bu bir başlangıç aslında. Bu çalışmalar İstanbul’a bir ivme kazandırdı” dedi. 2010 Ajansı, 96 proje kapsamında 178  adet yapının onarımını, 30 adet yapının proje çizimini, 34 sokak ve meydanın yayalaştırmaya yönelik düzenlemelerini, 8 hazirenin onarımını, 6 adet anıtın aydınlatma projelerinin çizimini, 18 adet sokak ve caddenin aydınlatma çalışmasını üstleniyor. Yürütülen tüm kentsel ve kültürel miras projeleri için 160,5 milyon TL bütçe ayrıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/restorasyonlar-devam-ediyor_87392.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!