Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Rixos Otelleri Yurtdışına Açılıyor

Rixos oteller zinciri yutdışına açılıyor. Şirket Hırvatistan, Ukrayna ve Rusya’da yatırımlar yapacak. Turizm, inşaat ve mücevherat sektörlerinde

NTV-MSNBCixos oteller zinciri yutdışına açılıyor. Şirket Hırvatistan, Ukrayna ve Rusya’da yatırımlar yapacak.

Turizm, inşaat ve mücevherat sektörlerinde faaliyet gösteren Fine Grubu’nun bir üyesi olan Rixos Hotels, yurtdışında zincir olarak büyümeyi hedefliyor. Rixos Hotels Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Direktörü Mehmet Orhun Eskici, 5’i Antalya’da, 1’i Bodrum’da olmak üzere 6 tane 5 yıldızlı oteli bulunan Rixos Hotels’in, Belek’teki 700 oda, 100 villa, içerisinde tema parkının bulunduğu turizm tesisini de 100 milyon dolar civarındaki bir yatırımla 2005 yılında açacağını belirtti.

Önümüzdeki yıldan itibaren yurtdışındaki yatırımlarını da artıracaklarını açıklayan Eskici, Hırvatistan, Ukrayna ve Rusya’da değişik yatırımları bulunduğunu söyledi.

Yatırımlarında Rixos markasını kullandıklarını belirten Eskici, Hırvatistan’ın Dubrovnik kentinde ve Rusya’da Volgagrad’da otel, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de de alışveriş merkezi ve otel inşaatları bulunduğunu aktardı. Mehmet Orhun Eskici, Hırvatistan’da 40 milyon euro yatırımla gerçekleştirdikleri oteli 2005 yaz sezonunda hizmete açacaklarını ifade etti.

HIRVATİSTAN’DA 40 MİLYON EURO’LUK YATIRIM
Türk girişimcilerin değişik ülkelerde küçük motel, otel yatırımlarının bulunduğunu, Magic Life’ın otel zincirinin de TUI’ye satıldığını anımsatan Eskici, “Gelir grubu açısından en üst, krema tabakası dediğimiz A sınıfı kitleye hitap eden grubuz. Dubrovnik’i seçme nedenimiz buydu. Hırvatistan’da 40 milyon Euro’luk bir yatırımla gerçekleştirdiğimiz oteli 2005 yaz sezonunda açacağız” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/rixos-otelleri-yurtdisina-aciliyor_20781.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!