Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Rixos Sosyal Uzlaşma Peşinde

Lara'yı Kurtarma Komitesi'yle bir araya gelen Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muzaffer İster, komite üyelerine ''Gelin projeyi birlikte hazırlayım'' dedi.

Cumhuriyet Gazetesieçen günlerde ihalesi yapılan ve büyük tartışmalara neden olan Lara Kent Park projesini alan Rixos, sosyal uzlaşma arıyor. Lara'yı Kurtarma Komitesi'yle bir araya gelen Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muzaffer İster, komite üyelerine ''Gelin projeyi birlikte hazırlayım'' dedi.

Ancak Lara için eylem yapan, dava açan, uluslararası örgütlerle diyaloğa giren komite, kararlılığını bu görüşmede de sürdürdü. Lara'yı Kurtarma Komitesi Sözcüsü ve Mimarlar Odası Başkanı Osman Aydın , CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul döneminde, kamuoyu kabulüyle hazırlanan proje dışında hiçbir projeyi görüşmeyeceklerini belirtti. Lara'nın gerek kent için, gerek ekosistemin devamı için önemine de işaret eden Aydın, ''Sizinle sadece eski, kabul gören projeyi konuşuruz. Sizin açıklayacağınız hiçbir projeyi görüşmeyeceğiz, planlarınızın hazırlanmasına önayak olmayacağız. Her türlü girişimin de karşısındayız. Lara'yı feda etmeyeceğiz'' ifadeleriyle kararlılığını sürdürdü.

Aydın, Koruma Kurulu'ndan çıkacak, yüzde 1'in üzerindeki yoğunluk kararının da karşısında olacaklarını belirtirken, söz konusu alanın Disneyland türü projelere ve temalı park tanımına uygun olmadığını söyledi.

Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince adına toplantıya katılan ve Lara için görevlendirilen Muzaffer İster ise toplantı boyunca, eski projeyle, düşünülen yenisi arasında ciddi farklar olmadığını ve Antalya'nın içine sinecek bir proje yapmak istediklerini belirterek, STK'lerin de önyargı içinde olmaması gerektiğini savundu. İster, ''Gelin hamuru birlikte hazırlayalım. Biz temalı park diyoruz, siz kent park. Arada uçurum yok. Çok aykırı bir şey olmadığını düşünüyorum. Sizden, başka bir anlatım beklerdim. Siz bize kapıyı kapatmayın ve çalışmaları birlikte sürdürelim'' dedi.

İster, proje uygulamasında Lara'nın yeşil dokusunu bozmayacaklarını ve buna ihtiyaçları olduğunu da bildirdi. İster, ''Eski proje gerçekten güzel. Biz oraya sadece eğlenceyi monte edeceğiz. Asgari müştereklerde birleşebiliriz'' dedi.

Aydın, buna karşılık ''Biz kabul görmüş proje dışında, hiçbir projeyi konuşmayız. Ayrıca en başından bu yana devam eden haklı gerekçelerimiz ve hukuksal bir mücadelemiz var'' dedi.

Toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İster ihalenin yasal zeminde olduğunu belirtti. İster ''Biz ne kadar çok fikir alırsak, elimizde ürün için o kadar çok malzeme olacağına inanıyoruz. Ancak görünen o ki, fazla malzememiz olamayacak'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/rixos-sosyal-uzlasma-pesinde_48014.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!