Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Sel ve Heyelanların Nedeni...

Rize’nin İmarı İçin 13 Trilyon Lâzım...

Devlet Bakanı Mehmet Kocabatmaz, Rize’ye bugüne kadar 1 trilyon 300 milyar liralık maddi yardım yapıldığını; bölgenin yeniden yapılanması için 13 tril

Türkiye Gazetesi/30.07.2002evlet Bakanı Mehmet Kocabatmaz, Rize’ye bugüne kadar 1 trilyon 300 milyar liralık maddi yardım yapıldığını; bölgenin yeniden yapılanması için 13 trilyon lira gerektiğini söyledi. Bakan Kocabatmaz, Rize’de sele maruz kalan bölgelerde inceleme yaptıktan sonra, Trabzon’un Sürmene ilçesinde yaptığı açıklamada, Rize’de sadece merkeze bağlı 3 köy yolunun kapalı olduğunu anımsatarak, “Köy yollarımızda bin 240 kilometrelik yol kapalı iken olağanüstü çalışmalarla 485 kilometreye inmiş bulunmaktadır. Köylerimizle iletişim son sürat yerine getirilmeye çalışılıyor ve köylerimize ulaşılmaktadır” dedi.
Yöre halkına ilk aşamada maddi yardım yapıldığını kaydeden Bakan Kocabatmaz, şunları söyledi: “Rize’ye bugüne kadar yaklaşık 1 trilyon 300 milyar liralık maddi yardım yapıldı. İhtiyacı olan vatandaşımıza, maddi yardım yapıldığı gibi, gıda yardımı da yapılmaktadır. Yörede yaklaşık 13 trilyonluk bir yeniden yapılanma masrafı olacağı tahmin edilmektedir. Bu konuda gerekli hazırlıklar yapılmakta. Gerekli önlem zamanında alınıp vatandaşımızın mağduriyetini önleyeceğiz.”

Yeni kaynak aktarıldı
Bu arada, Devlet Bakanı Melda Bayer, yaptığı yazılı açıklamada, sel felaketinden zarar gören vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla son bir hafta içinde yerel vakıflara toplam 292 milyar lira aktarıldığını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/rizenin-imari-icin-13-trilyon-lazim-_1207.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!