Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Rönesans Samsun'da 3000 Kişi İstihdam Edecek

Rönesans Gayrimenkul ve Yatırım AŞ. Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özgümüş, Samsun Sanayiciler ve İş Adamları Derneği'nin (SAMSİAD) düzenlediği SAMSİAD İş Yemekleri Haziran ayı toplantısına konuk oldu. Özgümüş, Samsun'da yapacakları alışveriş merkezinde 2 bin ile 2 bin 500 kişi, 5 yıldızlı otelde ise yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceğini söyledi.

yapi.com.tr / AA
Rönesans Samsun'da 3000 Kişi İstihdam Edecek

Rönesans Gayrimenkul ve Yatırım AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özgümüş, Samsun Sanayiciler ve İş Adamları Derneği'nin (SAMSİAD) düzenlediği SAMSİAD İş Yemekleri Haziran ayı toplantısına konuk oldu. Özgümüş, Samsun'da yapacakları alışveriş merkezinde 2 bin ile 2 bin 500 kişi, 5 yıldızlı otelde ise yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceğini söyledi.

Rönesans Holding'in müteahhitlik, gayrimenkul geliştirme ve enerji sektöründe hizmet veren sermayesi ve ortakları Türk bir firma olduğunu ifade eden Özgümüş, firmalarının son yıllarda büyük ivme kazandığını belirtti.
 ''Rönesans inşaat son beş yıldır dünyanın ilk yüz müteahhitlik firması içerisine giren, ülkemizde de Türk firmaları arasında ilk beş içinde bulunan bir müteahhitlik firmasıdır'' diyen Özgümüş, şöyle devam etti:
    
''Rönesans inşaat, 2004 yılından itibaren kendi ülkemizde ve Rusya'da gayrimenkul projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu projelerimizin içinde öncelikle alışveriş merkezleri, ofisler ve konut projeleri var. 2004 senesinde günümüze kadar 7 tane alışveriş merkezini, bunların 6 tanesi ülkemizde, 1 tanesi Rusya'da bulunan projeleri tamamladı. Şu anda devam etmekte olan ve ülkemizde de İzmir'deki bir alışveriş merkezimiz, geçen 25 Nisan'da temelini attığımız Samsun'daki projemizle hizmetlerimiz devam ediyor.''
   
Karadeniz Optimum 16 - 17 ay içinde tamamlanacak
   
Murat Özgümüş, şirketlerinin Samsun'da 'Karadeniz Optimum' adıyla temelini attığı alışveriş merkezi ve 5 yıldızlı otel inşaatı hakkında da bilgi verdi; hedefin toplam 165 bin metrekare alana sahip inşaatı 16-17 ay içinde tamamlamak olduğunu söyledi. Alışveriş merkezi ve 5 yıldızlı otelin açılışını gelecek yıl 29 Ekim'de yapmayı planladıklarını belirten Özgümüş, sözlerini şöyle sürdürdü:
    
''Projemiz, içinde 5 yıldızlı bir otel, yapı market, hipermarket, elektronik market, sinemalar, çocuk oyun alanları, tekstil mağazaları ve aksesuar mağazalarının meydana getirdiği yapı kompleksinden oluşuyor. Ekseriyetle ülkemizde bulunan yabancı sermayeli uluslararası şirketler, ulusal şirketler ve yerel firmaların da bulunmasını istediğimiz bir alışveriş merkezi şeklinde olacak.''
    
Projelerinin iki önemli ayağı olduğunu bildiren Rönesans Gayrimenkul ve Yatırım AŞ. Yönetim Kurulu Üyesi Özgümüş, ''Bunların biri yatırım değerleri ve ikincisi ise istihdam'' diyerek konuşmasını şöyle tamamladı:

''Bizim kendi rakamlarımıza göre yaklaşık 320 milyon TL yatırımımız var. Yani bunun içinde arsa bedeli ve inşaat bedeli bu bahsettiğim bedelin üzerine buradaki perakendecilerin mağazalarına yapacakları yatırımı düşündüğümüz zaman bu yatırım 400 milyon TL'yi bulacak. Bununla birlikte alışveriş merkezimizde 2 bin ile 2 bin 500 kişi, otelde ise yaklaşık 500 kişinin istihdam edilmesi söz konusu. Bununla birlikte yaklaşık 170 civarında ticari işletme burada hizmete girecek. Karadeniz şehirlerinde proje yaratmak çok zor ben şirketimizin proje geliştirme yönetim kurulu üyesi olduğum için Türkiye'nin her tarafını tanıyorum. Karadeniz şehirlerinin coğrafi olarak bazı sıkıntıları var. Samsun'da bu işin bize kısmet olması bizi çok mutlu etti. Çünkü Trabzon'la Zonguldak arasında Kuzey Anadolu'yu da hesaba alırsak böyle bir proje yapılamamış. Bu proje için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve siz iş adamlarının da faydalarını göreceğimize inanıyorum.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/ronesans-samsunda-3000-kisi-istihdam-edecek_87854.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!