Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Rusya 5 Yıl İçinde 14 Bin Kilometre Yol İnşa Edecek

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, önümüzdeki 5 yıl içinde 14 bin kilometre yol inşa etmeyi planladıklarını söyledi. Putin, iktidardaki Birleşik Rusya Partisi'nin (BRP) Nijni Novgorod kentindeki yerel kongresinde yaptığı konuşmada, "Ulaştırma Bakanlığı 5 yıl içinde 14 bin kilometre yol inşa etmeyi planlıyor. Tüm federal yollar 2020 yılına kadar

yapi.com.tr / AA
Rusya 5 Yıl İçinde 14 Bin Kilometre Yol İnşa Edecek

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, önümüzdeki 5 yıl içinde 14 bin kilometre yol inşa etmeyi planladıklarını söyledi. Putin, iktidardaki Birleşik Rusya Partisi'nin (BRP) Nijni Novgorod kentindeki yerel kongresinde yaptığı konuşmada, "Ulaştırma Bakanlığı 5 yıl içinde 14 bin kilometre yol inşa etmeyi planlıyor. Tüm federal yollar 2020 yılına kadar çağdaş standartlara uyacak nitelikte olacak" diye konuştu.

Volga bölgesindeki yol inşaatı için federal bütçeden gelecek yıl 12 milyar rublelik (600 milyon lira) bir yatırım yapılacağını söyleyen Putin, "Moskova'dan Nijni Novgorad, Kazan ve Ufa'ya uzanan Volga kara yolu ile ülkenin merkezini Penza, Samara, Saransk, Ulyanovsk ve Orenbug'a bağlayan Ural kara yolunun modernizasyonu, ayrıca, Kazan ve Perm arasındaki kara yolu inşaatı en önemli projelerimizi oluşturacak" dedi.

Rusya'nın Baltık ülkeleriyle olan sınırından Kazakistan ile sınırına kadar uluslararası geçiş koridoru oluşturacaklarını ifade eden Putin, "Benzeri altyapıları oluşturma, Rus ve yabancı ulaştırma şirketlerini yeni yolları kullanmaları konusunda teşvik etmek gerekiyor. Tataristan'daki Sviyajsk kentinde de bir lojistik merkezi inşa edeceğiz. Ayrıca Yol Fon'u kent ve köy yollarının geliştirilmesi için gerekli parayı hesaplayacak. Bölge yönetimlerinden yol onarım planlarını hazırlamasını istiyorum" diye konuştu. Rusya'nın tüm bölgelerindeki yol onarım maliyetlerinin federal bütçeden karşılanacağını söyleyen Putin ve bunun da yaklaşık 2,5 milyar TL'ye denk gelen bir miktar olacağını kaydetti.

Putin, bölgelerdeki sağlık sisteminin de radikal bir şekilde modernizasyonu için çalışma yapacaklarını belirterek, federal bütçeden bunun için 23 milyar lira civarında bir para ayrılacağını vurguladı. Sağlık sisteminin modernizasyonu için gelecek yıldan itibaren 2 yıllık bir bölgesel planı yürürlüğe koyacaklarını ve ifade eden Putin, "Hastalar için uygun koşulları oluşturmalıyız. Volga bölgesinde, Penza, Çeboksari, Kirov, Saratov ve Saransk kentlerinde inşa ettiğimiz yüksek teknolojiye sahip klinikler hastalar için son derece konforlu bir ortama sahip olacak" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/rusya-5-yil-icinde-14-bin-kilometre-yol-insa-edecek_82599.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!