Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Avrupa'da Kan Kaybeden Türk...

''Rusya ile Yeteri Kadar Geliştiremediğimiz Ticareti, Bölgenin İki Güçlü Cumhuriyeti ile Gerçekleştireceğiz''

İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tever, mobilya sektörünün Rusya ile yeteri kadar geliştiremediği ticareti, Tataristan ve Başkurdistan ile gerçekleştireceğini belirtti.

yapi.com.tr / AAİstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tever, mobilya sektörünün Rusya ile yeteri kadar geliştiremediği ticareti, Tataristan ve Başkurdistan ile gerçekleştireceğini belirtti.

Birliğin yazılı açıklamasına göre, Birlik Başkanı Abdullah Tever ve Başkan Yardımcısı Celal Özkan başkanlığındaki heyet, Ufa (Başkurdistan Cumhuriyeti) ve Kazan'da (Tataristan Cumhuriyeti) incelemelerde bulundu.

Ufa Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Vekili Pavel Barvin ile bir araya gelerek, ülkedeki mobilya üretici firmaların tesislerini ziyaret eden heyet, Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanı Ravil Zaripov ve Bakan Yardımcısı Oleg Vlasov ile iki ülke arasındaki işbirliği olanaklarını görüştü.

Tever, yaptığı değerlendirmede, sektör olarak 100'ün üzerinde ülkeye yılda 1,5 milyar dolarlık ihracat yaptıklarını kaydederek, ''Ufa ve Kazan'da çeşitli ziyaretlerde bulunduk. Rusya ile yeteri kadar geliştiremediğimiz ticareti, bu kez bölgenin iki güçlü cumhuriyeti ile gerçekleştireceğiz'' açıklamasında bulundu.

Eylül veya ekim ayında geniş bir heyet ile yeniden bu ülkeleri ziyaret edeceklerini ve 2012 yılında Türk İhraç Ürünleri Fuarı'nı bu ülkelerden birinde düzenlemeyi planladıklarını bildiren Tever, mobilyanın havaleli bir ürün olmasından dolayı, fabrika ve mağazanın ülkede kurulmasının daha etkin sonuçlar doğurabileceğinin altını çizdi.

Tever, Türkiye'den bir firmanın Tataristan'da yer tahsis ettiğini ve ilk defa burada MDF üretimi yapılacağından mobilya ticaretinin zamanla gelişeceğini ifade etti.

Birlik Başkan Yardımcısı Celal Özkan da gümrük sorunları nedeniyle Rusya ile istenilen düzeyde ticaret yapılamadığını belirterek, Başkurdistan ve Tataristan hükümetleri ile yapılan görüşmelerde,ticaretin geliştirilmesi için gümrük ve yatırım konusu başta olmak üzere diğer tüm konularda Türkiye'ye yardımcı olunacağını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/rusya-ile-yeteri-kadar-gelistiremedigimiz-ticareti-bolgenin-iki-guclu-cumhuriyeti-ile-gerceklestirecegiz_88583.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!