Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Rüzgâr Santrallerinda İkinci İhale

Rüzgâra dayalı üretim tesisi kurmak üzere yapılmış lisans başvurularından aynı bölge ve trafo merkezi için birden fazla başvurunun bulunduğu bölgelerde ihale yapıldı. Lisansları EPDK verecek.

Cumhuriyet Gazetesi
Rüzgâr Santrallerinda İkinci İhale

Türkiye Elektrik İletim (TEİAŞ), rüzgâr enerjisi santralı kurmak isteyenlere yönelik belirlediği ikinci grup için ihaleyi gerçekleştirdi. İhale sonuçları şöyle:

* Bartın Cide Enerji İletim Hattı 27 megavatlık (MW) kapasitenin tamamını, kilovatsaat (kWh) başına verdiği 0.03 Kuruş RES katkı payı teklifi ile Kurucaşile Elektrik Enerji kazandı.

* Kalecik Trafo Merkezi’ndeki 72 MW’lik kapasite için kWh başına Alares Elektrik Üretim 0.41 kuruş, Elmadağ Elektrik yetkilileri ise 1.11 kuruş teklif verdi. Böylece ihaleyi Elmadağ şirketi kazandı.

* Kapasitesi 12 MW olan Kangal Trafo Merkezi için kwh başına 0.02 kuruş teklif veren Ado Enerji Üretim, ihaleyi kazandı.

* Muğla TM’deki 70 MW’lik kapasite için İberdola Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Enerji Üretimi ile Çubuklu Elektrik, kwh başına 0.01 kuruş RES katkı payı teklifte bulundular. Daha sonra 0.04 kuruş RES katkı payı teklif eden İberdola şirketi ihaleyi kazandı.

* Toplam 100 MW kapasiteli Taşoluk TM’nin 50 MW’lik kapasitesini 0.05 Kr/kWh katkı payı teklifi ile İstres Elektrik Üretim, kalan 50 MW’lik kısmı da 0.02 kuruş teklif veren Öz-Yel Elektrik kazandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ruzgar-santrallerinda-ikinci-ihale-_86534.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!