Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ş.Urfa'nın Güneşinden Keban Kadar Elektrik Üretilebilir

Türkiye'nin sahip olduğu doğal zenginliklerini ekonomik değer haline getiremediğinin yeni bir örneği daha ortaya çıktı. Şanlıurfa ve Mardin'de incelemelerde bulunan Entropy isimli enerji şirketi, yörenin güneş enerjisi bakımından büyük bir patonsiyel içerdiğini keşfetti.

Zaman GazetesiTürkiye'nin sahip olduğu doğal zenginliklerini ekonomik değer haline getiremediğinin yeni bir örneği daha ortaya çıktı. Şanlıurfa ve Mardin'de incelemelerde bulunan Entropy isimli enerji şirketi, yörenin güneş enerjisi bakımından büyük bir patonsiyel içerdiğini keşfetti.

Şirketin Genel Müdürü Deniz Ergürel, "Şanlıurfa bizi çok etkiledi. Özellikle güneş enerjisi açısından ciddi bir potansiyel taşıyor. Güneş panelleriyle bu enerjiyi elektriğe dönüştürebiliriz. Bu yolla her yıl Keban Barajı kadar üretim yapılabilir." dedi. Hükümetin yenilenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi amacıyla attığı adımlar, özel sektörün dikkatini bu alana çekiyor. Son düzenlemelerin ardından güneş enerjisi ile ilgili çalışmalarda bulunan Entropy Enerji, Güneydoğu'daki potansiyel ile ilgili bir araştırma yaptı. Şirketin Genel Müdürü Ergürel, bölgenin özellikle güneş enerjisi açısından büyük bir potansiyel taşıdığını belirterek, "Maalesef ana girdisi bedava olan bu kaynak şimdiye kadar terör olayları yüzünden kullanılamamış. Bölgede güven ve huzurun temin edilmesiyle bu durum tersine dönecektir." ifadelerini kullandı. Ergürel, "GAP bölgesi, alternatif enerji kaynakları açısından son derece etkileyici bir potansiyele sahip." bilgisini verdi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/s-urfanin-gunesinden-keban-kadar-elektrik-uretilebilir_64090.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!