Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Saatlik İşgücü Maliyeti Endeksi 1.8 Arttı

Endeks, sanayi sektöründe yüzde 2.8, inşaat sektöründe yüzde 3.5 ve hizmet sektöründe yüzde 1 artış gösterdi.

yapi.com.tr
Saatlik İşgücü Maliyeti Endeksi 1.8 Arttı

ANKA'nın haberine göre, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2014 yılı 4.çeyrek İşgücü Maliyeti Endeksini açıkladı. Buna göre, saatlik işgücü maliyeti endeksi bir önceki çeyreğe göre yüzde 1.8 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik işgücü maliyeti endeksi, 2014 yılı 4. çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre yüzde 1.8 arttı. Endeks, sanayi sektöründe yüzde 2.8, inşaat sektöründe yüzde 3.5 ve hizmet sektöründe yüzde 1 arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik işgücü maliyeti endeksinde en yüksek artış yüzde 8.3 ile B (Madencilik ve taş ocakçılığı) sektöründe gerçekleşti. Saatlik kazanç endeksi bir önceki çeyreğe göre yüzde 1.5 arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç endeksi 2014 yılı 4. çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre yüzde 1.5 arttı. Endeks değerlerindeki artış oranları; sanayi sektöründe yüzde 1.6 ve inşaat sektöründe yüzde 3 ve hizmet sektöründe yüzde 1.2 olarak gerçekleşti.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç endeksinde en yüksek artış yüzde 3 ile F (İnşaat) sektöründe gerçekleşti. Saatlik kazanç dışı işgücü maliyeti endeksi bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,.9 arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç dışı işgücü maliyeti endeksi, 2014 yılı 4. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3.9 arttı. Endeks değerlerindeki artış oranları; sanayi sektöründe yüzde 6.8, inşaat sektöründe yüzde 5.1, hizmet sektöründe ise yüzde 1.6 olarak gerçekleşti.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış saatlik kazanç dışı işgücü maliyeti endeksinde 2014 yılı 4. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre en yüksek artış yüzde 36.7 ile B (Madencilik ve taş ocakçılığı) sektöründe gerçekleşti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/saatlik-isgucu-maliyeti-endeksi-1-8-artti_129106.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!