Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sabancı Pencereden Çekildi/Winsa 8 Milyon Dolara Egepen'in

Ege Profil, Winsa'nın makina/teçhizat, emtia ve Winsa marka kullanım hakkını satın aldı. İki şirket arasında yürütülen görüşmeler olumlu son

Dünya
Sabancı Pencereden Çekildi/Winsa 8 Milyon Dolara Egepen'in

b>Ege Profil, Winsa'nın makina/teçhizat, emtia ve Winsa marka kullanım hakkını satın aldı.

İki şirket arasında yürütülen görüşmeler olumlu sonuçlanınca 21 Ekim 2004 tarihinde satış sözleşmesi imzalandı. Ege Profil Winsa'ya 8 milyon dolar karşılığında sahip oldu.
Ege Profil yıllık 10 bin ton PVC Profil üreten Winsa'nın kendi bünyelerine katılmasıyla bu üretim kapasitesinin 50 bin tona ulaşacağını söyledi.

Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin konuya ilişkin olarak Borsa'ya gönderdiği açıklamasında şöyle denildi:

"Şirketimizin 23.06.2004 tarihli yaptığı duyuruda PVC pencere profil üretimi yapan firmalardan birinin satın alınması ve bu yolla kapasite artırımının sağlanması, urun gamının genişletilmesinin hedeflendiği belirtilmişti. Bu doğrultuda yapılan çalışmalar sonunda, Pilsa A.Ş. bünyesinde 1998 yılında Winsa ticari markası adi altında faaliyete başlayan tüm Winsa faaliyetlerinin makina/teçhizat, emtia ve Winsa marka kullanım hakkinin da, satın alınması amacıyla sürdürülen görüşmeler sonuçlandırılmış olup, 21.10.2004 tarihli sözleşme karşılıklı olarak imzalanmıştır.

Yasal prosedürler tamamlandıktan sonra kurumunuza ayrıca bilgi verilecektir. Winsa'nin 2003 yılı cirosu 21.5 Milyon USD olarak gerçekleşmiştir. 10.000 ton PVC Profil üretim kapasitesi olan firmanın Ege Profil'e katılımıyla toplam kapasitede 50.000 tona ulaşacaktır. Satın alınan PVC Profil üretimi mevcut isletme binasının kiralanması suretiyle Adapazarı’ndaki tesislerde, satış pazarlama merkezi organizasyonu İstanbul’da devam edecektir."

Şirketin satış fiyatına ilişkin olarak gönderdiiği ek açıklaması ise şöyle oldu:

"Taraflar alım satım anlaşması çerçevesinde kapanış tarihini 1 Aralık 2004 olarak hedeflemiş olup, Rekabet Kurulu'ndan izin alınması için yapılan bildirimin 1 Aralık 2004 tarihinden önce sonuçlanmaması durumunda gecikme tarihine bağlı olarak kapanış tarihi değişecektir. Alım satım anlaşmasında yer alan satış fiyatı karşılıklı belirlenmiştir.

Satış Fiyatı:

Menkul Mallar Bedeli : 3.500.000 ABD

Fikri Haklar, Marka Devir ve Lisans Bedeli: 3.500.000 ABD

Peştemaliye: 1.020.000 ABD

Toplam: 8.020.000 ABD

Stoklar kapanış tarihindeki fiziki sayım sonucu UFRS yöntemleri çerçevesinde değerlendirilecektir. Satış bedeli kapanış tarihinde nakden ödenecektir"

http://www.yapi.com.tr/haberler/sabanci-pencereden-cekildi-winsa-8-milyon-dolara-egepenin_19780.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!