Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Sabiha Gökçen Tehdit Altında!

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda İkinci Pistin 2015'de Açılması Bekleniyor

İstanbul Sabiha Gökçen (İSG) Uluslararası Havalimanı Üst Yöneticisi Gökhan Buğday, 2015 yılında ikinci pistin açılmasının beklendiğini belirterek, ''Projesi bitti, çizimleri tamamlandı, kamulaştırma devam ediyor. Paralel ve bağımsız bir pist olarak mevcut kapasitemiz 2'ye katlanacak'' dedi.

yapi.com.tr / AA
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda İkinci Pistin 2015'de Açılması Bekleniyor

İstanbul Sabiha Gökçen (İSG) Uluslararası Havalimanı'nın geçen yılki durumuna ilişkin değerlendirmede bulunarak, gelecek yıllara ilişkin hedeflerini açıklayan İSG Üst Yöneticisi Gökhan Buğday, 2015 yılında ikinci pistin açılmasının beklendiğini belirterek, ''Projesi bitti, çizimleri tamamlandı, kamulaştırma devam ediyor. Paralel ve bağımsız bir pist olarak mevcut kapasitemiz 2'ye katlanacak'' dedi. Buğday, Sabiha Gökçen'e 2 saatlik araba mesafesinde 19 milyon üzerinde bir nüfusa hitap ettiğini anlatarak, ''Bu bölgede, İzmit, Bursa ve Yalova gibi 5 endüstriyel şehirde yabancı yatırımlar bulunuyor. Bu bölgede uçacak çok insan var'' dedi.
    
Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve İstanbul Ticaret Odası ortaklığıyla teknoloji ve endüstri parkı çalışmalarını hatırlatan Buğday, ''Burada, 450 firmanın yer talebi bulunuyor. Araştırma geliştirme faaliyetleri yapılacak. Burada tahmin edilen çalışan sayısı gelecek 3 yılda 30 bine ulaşılacak. Bu, Sabiha Gökçen'in önemini artırıyor. Yeni teknoloji parkına ve İstanbul Finans Merkezine gelecek yolcular da devamlı seyahat edecek potansiyelleriyle bize destek sağlayacak'' diye konuştu.
    
''2015 yılında ikinci pistin açılması bekleniyor''
    
İSG'nin 2015 hedefine ilişkin soruya Buğday, ''Türkiye'nin ikili anlaşmalarını bekliyoruz. 2015 yılında ikinci pistin açılması bekleniyor. Projesi bitti, çizimleri tamamlandı, kamulaştırma devam ediyor. İstanbul'un havacılığına büyük katkısı olacaktır. Bütün gücümüzü buna harcıyoruz. Paralel ve bağımsız bir pist olarak mevcut kapasitemiz 2'ye katlanacak. Devlet de buna destek veriyor. Türkiye'de havacılığının desteğe ihtiyacı var'' şeklinde konuştu. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/sabiha-gokcen-havalimaninda-ikinci-pistin-2015de-acilmasi-bekleniyor_91599.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!