Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''Sadece Hükümetten Çılgın Projeler Beklemek Yanlış''

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Barış Aydın, ''sadece hükümetten çılgın projeler beklemenin yanlış olduğunu, kent yöneticileri ve sivil toplum temsilcilerinin daha fazla yatırım ve hizmet için topyekun hareket etmesi gerektiğini'' belirtti.

yapi.com.tr / AA
''Sadece Hükümetten Çılgın Projeler Beklemek Yanlış''

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Barış Aydın, yaptığı yazılı açıklamasında, başta Ankara Valisi Alaaddin Yüksel olmak üzere kentin idarecilerinin, başkentin ekonomik, sosyal, kültürel sorunlarının çözümü için büyük çaba sarf ettiğini, sivil toplum kuruluşlarının bu yöndeki çabalarına yerel yönetimlerin ciddi destek sağladığını ifade etti.

Kentlerin istenilen hizmetlerden yararlanması için tüm kurumların uyum içerisinde çalışmasının şart olduğuna işaret eden Aydın, açıklamasında şunları kaydetti:

''Kamu kurum ve kuruluşları ya da sivil toplum örgütleri küçük düşünüp birbirleri ile çekişmeye girerse, o şehirde hizmetler istenilen seviyede olamaz. Aksine ortak amaçlara yönelik olarak çalışılırsa o kentte kesinlikle hizmetler artacaktır. Ankara bu konuda şanslı bir şehir. Bugün başkentin sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları büyük bir uyum içinde çalışıyor, şehrin menfaatleri söz konusu olduğunda tek yumruk oluyor. Bu tarihi bir fırsattır ve iyi değerlendirilmelidir.''

Yeni dönemde Ankara'nın sadece siyasetin değil, gelişmişliğin de başkenti olması için kurumlara büyük görev düştüğünü ifade eden Aydın, ''Özellikle yatırımlarda İstanbul ve İzmir'in gölgesinde kalmak istemiyoruz. Sadece hükümetten çılgın projeler beklemek yanlış. Ankara'nın idarecilerinin, odalarının, sivil toplum kuruluşlarının da bu uyum çerçevesinde birlikte projeler üretmesi, bunların hayata geçirilmesi konusunda gerekli lobi çalışmaları yapması kaçınılmazdır. Daha fazla yatırım ve daha fazla hizmet için topyekun hareket etmemiz şart'' görüşünü dile getirdi.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/sadece-hukumetten-cilgin-projeler-beklemek-yanlis_90689.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!