Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sadece İstanbul Büyükşehir Kalacak

Kamu yönetimi reformuna ilişkin çalışmalar sürerken; İstanbul Büyükşehir Belediyesi dışındaki bütün büyükşehir belediyeleri kaldırılıyor. An

Akşamb>Kamu yönetimi reformuna ilişkin çalışmalar sürerken; İstanbul Büyükşehir Belediyesi dışındaki bütün büyükşehir belediyeleri kaldırılıyor.

Ankara Gölbaşı'nda düzenlenen ve büyükşehir belediye başkanları ile bazı valilerin katıldığı toplantı dün sona erdi. Kamu yönetimi reformu kapsamında yerel yönetimlerin nasıl yeniden yapılandırılacağının tartışıldığı toplantının kapanışına, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Edinilen bilgilere göre, toplantıda, belde belediye başkanlıklarının tamamen ortadan kaldırılması benimsendi.

Buna göre
5 kilometreye kadar olan tüm belde belediyeleri kaldırılarak, ilçe belediyelerine devredilecek. Toplantıda ayrıca İstanbul dışındaki diğer 15 büyükşehir belediyesinin kaldırılması da benimsendi. Bu illerde diğerlerinde olduğu gibi il belediye başkanı seçilecek. İlçe belediyeleri yine olacak. Ancak şu anda büyükşehir belediyesinde olan yol yapımı, su gibi hizmetlere ilişkin görevler ilçelere devredilecek. İl belediyesine metropol ilçe dışındaki ilçelerin belediyeleri de bağlanacak. Tüm belediyeler arasındaki eşgüdümü il belediyesi sağlayacak. Trafik yönetiminin belediyelere devredilmesi konusunda uzlaşmaya varıldığı belirtildi. Başkent Ankara içinse özel bir statü belirlenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sadece-istanbul-buyuksehir-kalacak_4107.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!