Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Sadece İzmir'in Değil Bütün Türkiye'nin Kazanacağı Bir Proje'

Ankara’da temsilcilik açmaya hazırlanan Ege-Koop, marka değerini arttırmanın yanı sıra, İzmir’in EXPO 2020 adaylığı yolunda sivil inisiyatif oluşturma ve kentin yaşadıkları her türlü sorunun Ankara'dan takibini sağlamayı hedefliyor.

yapi.com.tr
'Sadece İzmir'in Değil Bütün Türkiye'nin Kazanacağı Bir Proje'

Ankara’da temsilcilik açmaya hazırlanan Ege-Koop, marka değerini arttırmanın yanı sıra, İzmir’in EXPO 2020 adaylığı yolunda sivil inisiyatif oluşturma ve kentin yaşadıkları her türlü sorunun Ankara'dan takibini sağlamayı hedefliyor. Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre Ege-Koop Başkanı Hüseyin Aslan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Ege-Koop ismini 7’den 70’e tüm kesimlerce bilinir noktaya taşıyacaklarına dikkat çekti.

“Vizyonumuz hayal edilemeyecek boyutlarda” diyen Aslan, “Bilindiği gibi EXPO 2020’ye aday kentiz. Temsilciliğimizin ana hedeflerinden biri de İzmir’in bu sürecini bizzat Başkent’ten de yürütebilmek, yetkin ve uzman isimlerce konunun tüm ülke geneline yaygınlaştırılmasını sağlamak olacak. Çünkü EXPO 2020 hedefi sadece İzmir’e değil tüm Türkiye’ye, tüm Türk toplumuna önemli değerler ve katkılar sağlayacak. Dolayısıyla tüm ülke bu hedef doğrultusunda kenetlenmeli, çünkü bu sadece İzmir’in değil Türkiye’nin yarışıdır” diye konuştu.

Ankara Temsilciliği ile EGE-KOOP’un hem kendi marka değerini artırmak hem de İzmir’in, Başkent’teki temsil kabiliyetini güçlendirmek yönünde önemli bir adım attıklarını vurgulayan Aslan, “Amacımız bu çok değerli markayı ülke insanları ile tanıştırmak, buluşturmak ama aynı zamanda çok daha güçlü ve de kalıcı bir kuruluş olabilmek. Ayrıca hem sektöründe hayata geçireceği projeler hem de sosyal sorumluluk bünyesinde atacağı önemli adımlarla uluslararası arenada da bilinir ve takip edilir olabilmek.” dedi.

1984’den bu yana konut üretiyor

Ege-Koop Başkanı Aslan, ülke gündeminde olan kentsel dönüşüme dair önemli açıklamalarda da bulunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“1984 yılından bu yana kentsel dönüşümün, kent yenilemenin önemine vurgu yapıyoruz. Gelinen nokta Ege-Koop’un ve de şahsımın haklılığını ortaya koymuştur. Bunun anlaşılabilmesi içinse maalesef iki büyük acı yaşanması gerekmiştir. Marmara ve Van depremleri, çağdaş, modern kent alanları oluşturmamış olmamızı, popülist politikaları fazlasıyla cezalandırmıştır. Şimdi bu konu yasa ile zorunlu hale getiriliyor. İşte bu noktada Türkiye’nin alanında lider markalara ihtiyacı var. Bunlardan biri de sadece çeyrek asrı aşkın bir sürede ürettiği 26 bin konutla binlerce dar gelirli insanı ev sahibi yapan Ege-Koop’tur.”

Açılışa çok sayıda isim katılacak

Ege-Koop geçtiğimiz hafta yaptığı Genel Kurul’da, Ankara’da temsilcilik açma kararı almıştı. İzmir’de 11 konut projesi yürüten Ege-Koop’un Ankara temsilciliğinin açılışı için belirlenen tarih 13 Mart. Açılış resepsiyonuna hem İzmir hem de Ankara’dan iş, siyaset, sanat ve basından çok sayıda ismin katılmaları bekleniyor. Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da kokteyle katılması muhtemel isimler olarak dikkat çekiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sadece-izmirin-degil-butun-turkiyenin-kazanacagi-bir-proje_91089.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!