Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sahil Bandı Projesi Hayata Geçirilmeli

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Karagözlü, Sahil Bandı Projesi’nin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ederek, bu proje

Zamanb>Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Karagözlü, Sahil Bandı Projesi’nin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ederek, bu proje sayesinde Tarsus ekonomisinde büyük canlanmaların olacağını söyledi.

Projenin başlamasının artık kaçınılmaz bir hal aldığını ifade eden Karagözlü, “Turizm merkezi kurulması ve konaklama tesislerinin yapılmasına bir an önce başlanmalı. Bu hem ilçemiz hem de ülke ekonomisine çok fayda sağlayacaktır.’’ dedi.

Sürekli göçün Tarsus’a büyük yükler getirdiğine dikkat çeken Karagözlü, şunları söyledi: “Çok göç alan Tarsus ilçe olması nedeniyle devletten hak ettiği yardımı alamamaktadır. Bunun için Tarsus muhakkak il yapılmalı. Teknik Eğitim Fakültesi binasının bir an önce hizmete açılması için devlet bütçesinden ödenek aktarılması, yüksek öğrenim öğrenci yurdu yapılması gerekmektedir. Bizim çok önemli gördüğümüz sahil bandı ve turizm merkezi projesi rafa kaldırılmış durumda. Siyasilerimiz olaya müdahale edip bu projeleri hayata geçirmeliler. Üretimimizin ve ihracatımızın artması için girdi fiyatlarının asgari yüzde 30 oranında düşürülmesi gerekir. Enerji pahalılığı, SSK primleri ve vergiler KOBİ’lerin belini büküyor. Komşularımızla ticaret hacmimizin geliştirilmesi için ne gerekiyorsa yapılmalı ve ihracaat artırılmalıdır. Demiryolu ağının geliştirilmesi ve Mersin–Antalya otobanının yapılması ilimizin ve ilçemizin ekonomik ve sosyal hayatına canlılık katacaktır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/sahil-bandi-projesi-hayata-gecirilmeli_5397.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!