Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sahra Çölü’ne Havalimanı

Türk ekonomisinde 2001’de yaşanan kriz, Irak ve Afganistan savaşları, 1999 depremi, sars, kuş gribi olumsuzluklardan bile çok fazla etkilenmediklerini belirten TAV İnşaat İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, 2009’da bu ekonomik krize karşın yüzde 4 büyüme oranıyla aşmayı hedeflediklerini söyledi.

Cumhuriyet Gazetesi
Sahra Çölü’ne Havalimanı

Türk ekonomisinde 2001’de yaşanan kriz, Irak ve Afganistan savaşları, 1999 depremi, sars, kuş gribi olumsuzluklardan bile çok fazla etkilenmediklerini belirten TAV İnşaat İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, 2009’da bu ekonomik krize karşın yüzde 4 büyüme oranıyla aşmayı hedeflediklerini söyledi. Şener, şunları söyledi:

“2009’da bugünkü yolcu rakamlarının olmayacağı kesin. Ama biz, havacılık sektörünü, dışarıdan gelecek şoklara dayanıklı bir sektör olarak görüyoruz. Türkiye’de yüzde 2 büyüme öngörülüyorsa, büyümenin 1,5 ila 2 katı arasında yolcu büyümesi olur. Biz de, 2009 için yüzde 4 büyüme bekliyoruz. Tiflis’te savaşa rağmen yüzde 27 artış var.”

Tunus Havalimanı’nın, 430 milyon Avro’luk önemli projeleri arasında yer aldığını, bu projeye 2009’da 230 milyon yatırımla devam edeceklerini söyledi.

Fizan’da havalimanı

Şener, “TAV’a katkısı 4.5 milyon yolcu gelmiş durumda. Kartaca’dan 500-750 bin yolcuyla bu rakam Tunus’ta 5.5 yolcuyu portföyümüze katacağız. Tunus, Avrupalının tercih ettiği yakın bir turizm merkezi. Gelişmekte olan havalimanlarında 2 haneli büyüme oranlarını yakalayabileceğiz” dedi.

Fizan’da, Sahra Çölü’nün tam ortasında havalimanı yaptıklarını anlatan Sani Şener, “Küreselleşmeyi çok iyi kullanabilen firmalardan da biriyiz. Libya’da Fizan Havalimanı Projesi’nin, detay projelerini Filipinler’deki mimari ofisimiz çiziyor. İnşaat firmamızla birlikte dünyanın en zengin bölgelerinde Katar, Dubai’de Libya’da Tunus’ta iş yapıyoruz” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sahra-colune-havalimani_65350.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!