Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sakarya Caddesi’nin Çehresi Değişiyor

Çankaya Belediyesi’nin Kızılay bölgesinde başlattığı yaya bölgesi düzenleme çalışmaları devam ediyor. Sakarya Caddesi, Çankaya Belediyesi’n

Zamanb>Çankaya Belediyesi’nin Kızılay bölgesinde başlattığı yaya bölgesi düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Sakarya Caddesi, Çankaya Belediyesi’nin düzenlemeleriyle ailelerin gece rahatlıkla gezebileceği bir mekan haline getiriliyor. Çankaya Belediyesi, Sakarya Caddesi’ndeki birahanelerin önündeki masaları, tenteleri, çadırları kaldırarak caddeye eski çehresini yeniden kazandırıyor. Bu çalışma sonucunda cadde genişlerken, Sakarya Caddesi’nin eskiden olduğu gibi yeniden ailelere kazandırılması amaçlıyor.

Sakarya Caddesi esnafları, caddenin ‘alkol alınan bir yer’ imajından kurtulmasının önemli olduğunu ifade ederek, artık günün her saati müşteri gelmesini umduklarını söyledi. Önceki yıllarda caddenin kötü imajından dolayı akşam belli bir saatten sonra vatandaşların ve ailelerin caddeye girmeye cesaret edemediğini aktaran esnaflar, görüntü kirliliğinin ortadan kalkmasıyla yeni çehre kazanan caddenin bundan sonra geleninin artacağını bildirdi.

Sakarya Caddesi’nin sadece alkol alınan yer olma görüntüsünden kurtulacağını söyleyen Çankaya Belediye Başkanı Haydar Yılmaz ise, “Sakarya, ailelerin gidebileceği mekan olmaktan çıkmıştı. Hele akşamın belirli saatlerinde uyuşturucu kullananlar veya içkiyi fazla kaçıranlar istenmeyen olaylar çıkarıyordu. Sakarya’yı bu kötü imajından kurtarmaya kararlıyız.” dedi.

Sakarya Caddesi’nin trafiğe kapatılacağını, bölgenin rant yeri olmaktan kurtarılacağını anlatan Yılmaz, “Sakarya bir kültür merkezi olacak. Rant yeri olmaktan mutlaka kurtarılacak. Bu konuda esnaftan, büyük destek alıyoruz. Çünkü, onlar da bu imajdan rahatsız. Ama bu projeyi uygularken kimsenin ekmeği ile de oynanmayacak. Buna özen göstereceğiz. Aksine, şikayetleri aza indirip, esnafın müşterisinin artmasını sağlayacağız.” diye konuştu.

Sakarya Caddesi çevresindeki Bayındır ve İnkilap Sokak’ta, görüntü kirliliği oluşturan tente, çadır, sınır çiçeklikleri gibi elemanların sökülmesinin ardından kaldırım ve yol düzenleme çalışmalarının başladığını ve en kısa zamanda da çalışmaların bitirileceğini aktaran Yılmaz, yaya bölgelerinde park sorununu kökten çözecek olan elektronik oto bariyerlerinin ise ilk kez Sakarya Caddesi düzenlemesinde kullanılacağını vurguladı.

Çankaya Belediye Başkanı Haydar Yılmaz, “Kızılay, sosyoekonomik ve kültürel anlamda Ankara’nın en işlek merkezi konumunda. Yıllardır el atılmadığı için oluşan görüntü kirliliği yüzünden gerek esnafımız, gerekse vatandaşlarımız yeni yaşam alanları arayışına girerek, bu çevreden uzaklaşmaya başlamışlardı. Önceki yıl başlattığımız çalışmalarımız esnaflarımız ve vatandaşlarımız tarafından beğeniyle karşılandı. Bu yıl da, Sakarya Caddesi’nin çevresindeki sokakları düzenleyeceğiz. Çevre esnafı ve vatandaşların talepleri üzerine başlattığımız proje, tamamlandığında Kızılay’ın çehresinde büyük değişiklikler olduğunu daha net göreceğiz.” açıklamasında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sakarya-caddesinin-cehresi-degisiyor_4414.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!