Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sakin Şehre Çevreci Aydınlatma

Yaşamın kolay olduğu kentlerin uluslararası ağı Cittaslow’un (Sakin Şehirler Birliği) Türkiye’deki tek üyesi Seferihisar’da, birliğin kriterleri kapsamında yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanma konusunda örnek uygulamaya geçiliyor.

Milliyet Ege
Sakin Şehre Çevreci Aydınlatma

Yaşamın kolay olduğu kentlerin uluslararası ağı Cittaslow’un (Sakin Şehirler Birliği) Türkiye’deki tek üyesi Seferihisar’da, birliğin kriterleri kapsamında yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanma konusunda örnek uygulamaya geçiliyor. Atatürk Caddesi’nde denenmeye başlayan sistemle güneş enerjili aydınlatma direkleri kente yerleştiriliyor. Atatürk Caddesi’ne altı, belediye önüne de iki adet dikilen bu direkler hem tasarruf sağlıyor hem de daha fazla aydınlatıyor.

Başkan Tunç Soyer, uygulamayı ilçe geneline yaymayı düşündüklerini söyledi. Soyer, “Savaşların, ekonomik krizlerin, hava-su-toprak kirliliklerinin ve bunların sonucu ortaya çıkan hastalıkların nedeni olarak fosil yakıtların kullanılmasını gösterebiliriz. Dünyaya ve insanlığa bu kadar zararlı bir yakıtın temiz ve yenilenebilir alternatiflerini kullanmak bir tercih değil zorunluluk olmalı” dedi.

ETİKETLER: yeşil çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/sakin-sehre-cevreci-aydinlatma_81262.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!