Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

SAMET Milano-Bergamo’da Yeni Bir Showroom Açtı

“Mobilyaya hayat verir” mottosuyla geliştirdiği yenilikçi ürünlerini kullanıcılara sunan Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markalarından SAMET, Türk tasarım ve kalite anlayışını İtalya’ya taşıyor.

yapi.com.tr
  • SAMET Milano-Bergamo’da Yeni Bir Showroom Açtı
  • SAMET Milano-Bergamo’da Yeni Bir Showroom Açtı
  • SAMET Milano-Bergamo’da Yeni Bir Showroom Açtı
  • SAMET Milano-Bergamo’da Yeni Bir Showroom Açtı
  • SAMET Milano-Bergamo’da Yeni Bir Showroom Açtı
  • SAMET Milano-Bergamo’da Yeni Bir Showroom Açtı

Mobilyaya hayat verir” mottosuyla geliştirdiği yenilikçi ürünlerini kullanıcılara sunan  Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markalarından SAMET, Türk tasarım ve kalite anlayışını İtalya’ya taşıyor. Dünyada sektörün 5 büyük oyuncusundan biri olan SAMET, Milano-Bergamo’da 14 Aralık Cuma günü açtığı bin metrekarelik showroom’uyla İtalya pazarına giriş yaptı.

Çekmece, menteşe, sürme kapak, mobilya aydınlatma, mobilya bağlantı ve kalkar kapak sistemlerini ürünleriyle dikkat çeken SAMET, dünyaca ünlü İtalyan mobilya markası Poliform markalı mobilyalarla hazırladığı İtalya Showroom’unda ürün gamındaki yenilikçi ürünlerle İtalyan mobilya üreticilerini buluşturacak.

Açılışta konuşan SAMET İtalya Srl Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Kızıltan, “SAMET olarak inovasyon ve tasarımı öncelik olarak belirledik. Bu nedenle tasarımın merkezi olarak kabul edilen İtalya pazarının bizim için önemi büyük. İtalya, ağırlıklı olarak ihracat yapan 500 milyon Euro hacminde büyük bir pazar, Türkiye pazarından 2,5 kat daha büyük bir pazardan söz ediyoruz. İtalya, mobilya aksesuarında global olarak 3 numaralı ülke, ihracatta ise 2.sırada yer alıyor. Global pazarda kartlar yeniden dağılırken; SAMET olarak Almanya, Avusturya gibi markaların en önemli alternatifi olarak bu pazarlara girmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle bizim için çok doğru bir zaman olduğuna inanıyoruz” dedi.

SAMET Stratejik Pazarlama Grup Müdürü Noyan Özkaya ise; “İtalya pazarına girerken; çok ciddi bir şekilde analiz ettiğimiz bu pazarın ihracat gücüne güveniyoruz. Alternatif ürünler kadar, hiç rakibi olmayan ürünlerle de bu pazara iddialı bir giriş yapmayı planlıyoruz. İlk etapta %5 pazar payı hedefliyoruz. Bu da 25 milyon Euro’ya tekabül ediyor. Sonraki seneler için ise hedefimiz pazar payımızı %2,5 artırmak” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “İtalya’da sadece aydınlatma ürünleri pazarı 80 milyon Euro büyüklüğünde… SAMET olarak LED üretim tesisimizde bu pazara da hizmet vereceğiz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/samet-milano-bergamoda-yeni-bir-showroom-acti_103508.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!