Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Samsun' da Konut Sıkıntısı Artıyor

Samsun'un yerleşim alanının Mert Irmağı ile Kürtün Irmağı arasında kalmasının merkezde büyük bir sıkışmaya yol açtığı, 20 yıl sonra 100 bin konuta

Akşamb>Samsun'un yerleşim alanının Mert Irmağı ile Kürtün Irmağı arasında kalmasının merkezde büyük bir sıkışmaya yol açtığı, 20 yıl sonra 100 bin konuta ihtiyaç duyulacağı belirtildi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kentte 20 yıl içinde 100 bin konuta ihtiyaç duyulacağını söyledi. Belediye Başkanı Yılmaz, yaptığı açıklamada Samsun'un yerleşim alanının Mert ve Kürtün Irmağı arasında kalması nedeniyle merkezde büyük sıkışma yaşandığını, bunun da ileride ciddi konut sorunu yaratacağını söyledi.

'Proje sahiplenilsin'

Başkan Yılmaz, gelecekte yaşanacak konut sorununun giderilmesi için şimdiden önlem almaya başladıklarını, bu doğrultudaki çalışmalar kapsamında Kamalı yöresinde 130 bin metrekarelik alanda kamulaştırma yaptıklarını belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, konuya ilişkin açıklamasında şunları kaydetti: ''Kent merkezinde şu an yapılaşma alanı kalmadı. Yaptığımız araştırmalarda 20 yıl içinde 100 bin konut ihtiyacı doğacağını belirledik. Bunun için de yeni konut yerlerinin açılması gerekmekteydi. Biz de Kamalı yöresinde arazi belirledik. Burada toplu konut yapılması için çalışma başlattık. Altyapı ve arazi düzenleme çalışmaları için gerekli planlama yapıldı. Bu bölgede yapılacak toplu konutların yanı sıra her türlü imkanı da vatandaşlarımıza sunacağız. Projemizle en iyi şekilde hizmet olanağı sunacağız. ''

Destek gerek Yılmaz, toplu konut yapımı için desteğe ihtiyaç olduğunu ifade ederek öncülük ettikleri projeye sahip çıkılmasını istedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/samsun-da-konut-sikintisi-artiyor_5495.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!