Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sanayi Bölgelerine 311 Milyonluk Yatırım

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent sınırlarında bulunan sanayi bölgelerine son 4 yılda 311 milyon TL’lik yatırım yaptı. 304 kilometre yeni yol açılan bölgelere, 270 bin ton asfalt döküldü, 283 kilometre malzemeli bakım yapıldı.

yapi.com.tr
Sanayi Bölgelerine 311 Milyonluk Yatırım

Büyükşehir Belediyesi, 2012-2015 yılları arasında, Başkent sınırlarında bulunan 11 organize sanayi bölgesi ile 14 sanayi sitesine 311 milyon TL’lik yol, asfalt, kaldırım, bordür ve köprü yatırımı yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Götürdüğümüz hizmetlerle, sanayi bölgelerini, Avrupa ödüllü Ankara’ya yakışır hale getirdik” dedi. Gökçek, Ankara’nın bir sanayi kenti olduğunu belirterek, bu bölgelere götürülen hizmetlerin, sanayi bölgelerinin gelişimine katkıda bulunduğunun altını çizdi.

4 köprü 1 viyadük

Gökçek, organize sanayi bölgeleri ve sanayi sitelerine yol, asfalt, kaldırım çalışmalarıyla birlikte 4 köprü, 1 viyadük de yaparak bu bölgelere ulaşımı da kolaylaştırdıklarını söyledi. Sanayi bölgelerinde yol açım, malzemeli bakım ve asfalt serim, yama, bakım onarım çalışmalarıyla birlikte kaldırım ve bariyer çalışmaları da yaptıklarını kaydeden Gökçek, kaldırım yapımında, Başkent genelinde olduğu gibi bazalt kaplamalı beton blok kullanıldığını söyledi.

270 bin ton asfalt 304 kilometre yol

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından 2012 yılı başından 2015 yılı sonuna kadar Başkent’te organize sanayi bölgeleri ve sanayi sitelerine toplam 270 bin ton asfalt döküldü, 304 kilometre yeni yol açıldı ve 283 kilometre malzemeli bakım yapıldı. Ayrıca 190 bin 634 metrekare tretuvar, 162 bin metre bordür ve 7 bin adet bariyer döşenen bu bölgelere yapılan yatırımların maliyeti toplam 311 milyon TL oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanayi-bolgelerine-311-milyonluk-yatirim_142596.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!