Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sanayici, Tasarımcıyı 12 Kasım’da Ödüllendirecek

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) beşincisini düzenlediği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın bu yılki Ödül Töreni Yapı Endüstri Merkezi’nde, 12 Kasım’da gerçekleştirilecek. Türkiye’den ve KKTC’den toplam 336 proje başvurusu alan yarışmanın kazananları Ödül Töreni’nde açıklanacak.

yapi.com.tr



Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) beşincisini düzenlediği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın bu yılki Ödül Töreni Yapı Endüstri Merkezi’nde, 12 Kasım’da gerçekleştirilecek. Türkiye’den ve KKTC’den toplam 336 proje başvurusu alan yarışmanın kazananları Ödül Töreni’nde açıklanacak. Tiyatro Sanatçısı Doğa Rutkay’ın sunuculuğunu üstleneceği törende, yedi kategoride, 35 projenin yaratıcılarına toplam 104 bin TL’lik para ödülü dağıtılacak. Dereceye giren tasarımların sahiplerini para ödülünün yanı sıra iş ve staj olanakları, tasarımlarının patent haklarının koruma altına alınması, yurtdışı fuarlara katılım ve İstanbul Mobilya Fuarı’nda (İMOB) özel sergi alanı gibi fırsatlar da bekliyor.

Sanayici, akademisyen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, tasarımcılar, öğrenciler ve mobilya tasarımına ilgi duyan herkesin Ödül Töreni’ne katılım göstermesi bekleniyor. Katılımla ilgili ayrıntılı bilgi MOSDER’in (0212) 465 69 17 ya da (0212) 465 69 18 numaralı telefonlarından alınabiliyor.

Yarışma kategorileri, “salon, yatak, yemek, genç odaları takımları, kanepe, hizmet ve servis elemanı” ile profesyonellerin katılımına açık olan “engelliler için ev mobilyası”ndan oluşuyor. Öğrencilerden 287 proje başvurusunun alındığı yarışmaya, profesyoneller ise engellilerin yaşam alanlarını rahatlatacak 49 projeyle başvurmuştu. Yarışmanın dördüncüsüne 214 kişi başvuru yaparken, beşinci yarışmaya 271 kişinin başvurmuş olması, yarışmaya her yıl büyük oranda artan bir ilgi olduğunu gösteriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanayici-tasarimciyi-12-kasimda-odullendirecek_73957.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!