Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sanayide İşgücü Verileri

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ''Sanayi İşgücü Girdi Endeksleri 2011 Yılı 4. Dönem'' verilerini açıkladı. TÜİK, sanayide istihdamın geçen yılın dördüncü döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5, bir önceki döneme göre ise yüzde 0,8 artış gösterdiğini bildirdi.

yapi.com.tr / AA
Sanayide İşgücü Verileri

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ''Sanayi İşgücü Girdi Endeksleri 2011 Yılı 4. Dönem'' verilerini açıkladı. TÜİK, sanayide istihdamın geçen yılın dördüncü döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5, bir önceki döneme göre ise yüzde 0,8 artış gösterdiğini bildirdi.

Buna göre, sanayide istihdam endeksi geçen yılın dördüncü döneminde (Ekim-Kasım-Aralık) 2010 yılının aynı dönemine göre yüzde 5, bir önceki döneme (Temmuz-Ağustos-Eylül) göre ise yüzde 0,8 artış gösterdi. Üç Aylık Sanayi İstihdam Endeksi ise 107,9 oldu.

Çalışılan saat ve maaş artışı

2011'in son döneminde, sanayide çalışılan saat, 2010'un aynı dönemine göre yüzde 4,5, bir önceki döneme göre de yüzde 2,2 arttı. Üç Aylık Sanayide Çalışılan Saat Endeksi de 105,5 olarak gerçekleşti.

Üç aylık sanayide Brüt Ücret-Maaş Endeksi, 2011 yılının dördüncü döneminde 2010 yılının aynı dönemine göre yüzde 14,8, bir önceki döneme göre de yüzde 4,6 arttı. Üç Aylık Brüt Ücret-Maaş Endeksi 201,8 oldu.

Ana sanayi grupları

Ana sanayi grupları sınıflamasında geçen yılın dördüncü döneminde istihdam, bir önceki yılın aynı dönemine göre, ara malı imalatında yüzde 4,5, dayanıklı tüketim malı imalatında yüzde 10,5, dayanıksız tüketim malı imalatında yüzde 2,9 ve sermaye malı imalatında yüzde 11,8 artış, enerjide yüzde 1,7 azalış gösterdi.

İstihdam bir önceki döneme göre de ara malı imalatında yüzde 0,7, dayanıklı tüketim malı imalatında yüzde 3,1, sermaye malı imalatında yüzde 1,9 artış, enerjide yüzde 0,2 azalış gösterdi, dayanıksız tüketim malı imalatında ise aynı kaldı.

Çalışılan saat ise bir önceki yılın aynı dönemine göre, ara malı imalatında yüzde 4, dayanıklı tüketim malı imalatında yüzde 14,3, dayanıksız tüketim malı imalatında yüzde 1,4, enerjide yüzde 0,1 ve sermaye malı imalatında yüzde 12,2 arttı.

Çalışılan saat bir önceki döneme göre ise ara malı imalatında yüzde 1,4, dayanıklı tüketim malı imalatında yüzde 4, dayanıksız tüketim malı imalatında yüzde 1,6, enerjide yüzde 1,6 ve sermaye malı imalatında yüzde 5 artış gösterdi.

Brüt ücret-maaş

Brüt ücret-maaşlar ise 2010 yılının aynı dönemine göre, ara malı imalatında yüzde 14,5, dayanıklı tüketim malı imalatında yüzde 20,1, dayanıksız tüketim malı imalatında yüzde 13,5, enerjide yüzde 7,8 ve sermaye malı imalatında yüzde 21,2 arttı.

Brüt ücret-maaşlar bir önceki döneme göre de ara malı imalatında yüzde 4, dayanıklı tüketim malı imalatında yüzde 7,4, dayanıksız tüketim malı imalatında yüzde 3,3, enerjide yüzde 1,9 ve sermaye malı imalatında yüzde 9,2 artış gösterdi.

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/sanayide-isgucu-verileri-_90999.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!