Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sanayide Teşvik İnşaat Sektörünü Hareketlendirdi

Kısaca "Teşvik Yasası" olarak bilinen Yatırımlar ve İstihdamın Teşviki Kanunu'dan yararlanan yatırımcılar tarafından yapımına başlanan yeni tesisle

Dünyab>Kısaca "Teşvik Yasası" olarak bilinen Yatırımlar ve İstihdamın Teşviki Kanunu'dan yararlanan yatırımcılar tarafından yapımına başlanan yeni tesislerin, inşaat sektöründe hareketlenmeye neden olduğu bildirildi.

Anadolu Yapım Müteahhitleri Federasyonu Başkanı İsmail Babacan, ekonominin genelindeki olumlu gelişmelerin inşaat sektöründe de kendini gösterdiğini kaydetti. Ekonomik ve siyasi istikrarın sektörler açısından önemine değinen Babacan, şunları söyledi:

"İnşaat sektörü 2004 yılının ikinci yarısında hareketlendi. Bunun süreceğine inanıyoruz. 2005 yılı inşaat sektörü için olumlu bir yıl olacak. Yaşanan gelişmeleri piyasalardaki istikrara bağlıyoruz. Yatırımların önü açıldı. Olumlu hava, özellikle konut sektöründe kendini gösterdi. Bugün birçok bölgede nitelikli konutlar tükendi. Talepler, yeni inşaatların başlamasına ortam hazırladı. Bu veriler gelecek yıla umutla bakmamızı sağlıyor."

Teşvik Yasası kapsamına alınan illerde yeni sanayi yatırımlarının gerçekleştiğini kaydeden İsmail Babacan, yapımına başlanan tesislerin inşaat sektörünün her kademesinde canlanmaya yol açtığını ifade etti. Babacan, bir sektörde yaşanan gelişmenin, "zincirin halkaları" gibi uzun ya da kısa vadede diğer sektörleri de etkisi altına aldığını vurguladı.

İnşaat sektöründeki teknolojik ilerlemenin kış aylarında da faaliyetlerin aynı hızla sürmesine zemin yarattığını kaydeden Babacan, oluşan bu olumlu havanın sürdürülebilmesi için tüm kesimlerin çaba içinde olması gerektiğini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanayide-tesvik-insaat-sektorunu-hareketlendirdi_18558.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!