Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Sanıldığının Aksine Konuta Talep Azalacak'

Gail Fosler, konut sektörünün geleceğine yönelik genel beklentilerin tersine görüş belirtti. Emlak uzmanları, konut talebinin giderek artacağını her fırsatta dile getirirken Fosler, konut talebinin azalacağını söyledi.

Zaman Gazetesi
'Sanıldığının Aksine Konuta Talep Azalacak'

ünyanın önde gelen üst düzey yöneticilerinin üye olduğu, iş dünyasına yönelik eğilimleri değerlendiren, araştırmalar yapan ve öngörülerde bulunan sivil toplum kuruluşu The Conference Board temsilcileri, Eczacıbaşı Topluluğu'nun ev sahipliğinde, Türkiye'deki işadamları ve bazı gazetecilerle bir araya geldi.

The Wall Street Journal tarafından ABD'nin en iyi ekonomik tahmin yapan ekonomisti seçilen The Conference Board Başkan Yardımcısı Gail Fosler, konut sektörünün geleceğine yönelik genel beklentilerin tersine görüş belirtti. Emlak uzmanları, konut talebinin giderek artacağını her fırsatta dile getirirken Fosler, konut talebinin azalacağını söyledi. Mevcut faiz oranlarıyla konutun, Türkiye'nin kurtuluşu olamayacağını belirten Fosler, bunun için, çok iyi bir mortgage piyasasının olması gerektiğini kaydetti.

Büyük bir demografik ilgi ve dış talebin olduğunu dile getiren Fosler, "Ama dış talep yavaşlayacaktır. Konutun dış açığın giderilmesi açısından Türkiye için kurtarıcı olacağını düşünmüyorum." dedi. Fosler, ekonominin 6-7 yıllık geçmişi düşünüldüğünde, bu dönemin çok önemli disiplin ve çalkantılar dönemi olacağı tahmininde bulundu. Türkiye'nin fevkalade etkileyici büyüme gösterdiğini anlatan Fosler, bunun en önemli göstergesinin daha verimli ve rekabetçi bir ekonomiye geçiş olduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanildiginin-aksine-konuta-talep-azalacak_56696.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!