Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şanlıurfa'da Turizm Sezonu Heyecanı

Şanlıurfa Valisi Kocatepe, 11 bin yıllık tarihi ile zengin ve köklü bir kültür mirasına sahip olan kentin, 2004 turizm sezonunun açılışına ev sahip

Akşamb>Şanlıurfa Valisi Kocatepe, 11 bin yıllık tarihi ile zengin ve köklü bir kültür mirasına sahip olan kentin, 2004 turizm sezonunun açılışına ev sahipliği yapacağını bildirdi. Tarihi kentteki restorasyonlar için bakanlık 500 milyar gönderdi.

Şanlıurfa Valisi Şükrü Kocatepe, Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu'nın kentteki tarihi eserlerin restorasyon ve onarımı için 500 milyar lira ödenek gönderdiğini ve 2004 turizm sezonunun Şanlıurfa'da açılmasının planlandığını bildirdi.

Kentteki mevcut mekanların gelecek kuşaklara kullanılabilir şekilde aktarılmasını tarihi bir sorumluluk olarak kabul ettiklerini kaydeden Vali Şükrü Kocatepe, bunun bilinciyle İl Özel İdaresi ve mahalli kaynaklarla onarım ve restorasyon çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Tarihi sorumluluk

Vali Kocatepe, görüştüğü Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu'nun 2004 yılı turizm sezonunun açılışını Şanlıurfa'da yapmayı planladıklarını ve restorasyon çalışmalarının hızlandırılması için 500 milyar lira ödenek gönderdiğini de hatırlattı. Şanlıurfa'nın 11 bin yıllık tarihi ile zengin ve köklü kültür mirasına sahip olduğunu vurgulayan Vali Şükrü Kocatepe, 'Şanlıurfa, tarihi ve kültürel eser dokusu çeşitliliği ve yoğunluğu bakımından ülkemizin ve insanlık tarihinin önde gelen yerleşim alanlarındandır. Mevcut mekanların gelecek kuşaklara kullanılabilir şekilde aktarılmasına, görevin ötesinde tarihi bir sorumluluk bilinciyle bakıyoruz' dedi.

Çalışmalar sürüyor

Vali Şükrü Kocatepe, Tarihi Millet Hanı'nın rölev çalışmalarının tamamlandığını, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun onayına sunulduğunu bildirdi. Bunun yanısıra tarihi Mahmut Nedim Konağı'nın röleve çalışmalarının tamamlandığını ve Kurtuluş Müzesi olarak düzenlenebilmesi için yetkili kurulun onayına sunulduğunu kaydeden Vali Şükrü Kocatepe, Eyyüp Peygamber Camii ve ziyaretgahı çevre düzenlemesi çalışmalarına başladıklarını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sanliurfada-turizm-sezonu-heyecani_8369.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!