Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Saray Alüminyum Nanoteknolojik Ürünlerle Pazarını Büyütüyor

Her yıl piyasaya yeni ürünler sunma ilkesiyle hareket eden Saray Alüminyum, yalıtımlı ürünlerin yanında nanoteknolojik ürünlerle pazarını büyütüyor. 1980 yılından bu yana, İstanbul-Güneşli ve Tekirdağ-Veliköy’de bulunan toplam 70 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikalarında faaliyet gösteren Saray Alüminyum, ürünlerinin yüzde 60’ını çeşitli

kobiden.com
Saray Alüminyum Nanoteknolojik Ürünlerle Pazarını Büyütüyor

Her yıl piyasaya yeni ürünler sunma ilkesiyle hareket eden Saray Alüminyum, yalıtımlı ürünlerin yanında nanoteknolojik ürünlerle pazarını büyütüyor. 1980 yılından bu yana, İstanbul-Güneşli ve Tekirdağ-Veliköy’de bulunan toplam 70 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikalarında faaliyet gösteren Saray Alüminyum, ürünlerinin yüzde 60’ını çeşitli ülkelere ihraç ediyor. Yılda 28 bin ton alüminyum profil, 14 bin ton PVC profil ve 3 milyon metrekare alüminyum kompozit panel üretimi gerçekleştiren firma, her sene gerek modernizasyon ve kapasite artırımı, gerekse yeni ürünler konusunda yatırımlarına devam ediyor.

Saray Alüminyum, bu yıl içinde işletmeye alacağı yeni ekstrüzyon hattı ve eloksal kaplama tesisleri ile, hem iç hem de dış pazardaki müşterilerinin alüminyum profil ihtiyaçlarını daha kısa sürede karşılamayı planlıyor. 2008 yılı başında, yeni teknolojiyle ayda 240 bin metrekare kapasiteyle PVDF esaslı boya ile kaplanmış Aluface/fr ve Saraybond alüminyum kompozit panel üretimine başlayan Saray Alüminyum, nanoteknolojiyle kendiliğinden temizlenen yüzey kalitesine sahip alüminyum kompozit paneller üretimini de gerçekleştiriyor. Firma bunun yanı sıra yangına karşı dayanıklı alüminyum kompozit panellerin üretimini yapıyor.

Firma yetkilileri ürettikleri diğer ürünlerle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Saray Alüminyum’un yapı sektörünün hizmetine sunduğu tamamen alüminyum profilden oluşan dış cephe kaplama ürünü Saray Cotta, RAL renklerine ilave olarak tuğla ve ahşap desen görünümlü olarak da üretiyor. Saray Cotta’nın yanı sıra, çok yakın zamanda işletmeye alınan roll-forming profil hattında, dış cephe kaplamada ekonomi sağlayacak alüminyum siding üretimine başlandı. Saray Alüminyum’un pencere sistemleri konusunda geçen yıl piyasaya sunduğu üç yeni ürün bulunuyor. Kaldır-Sür modeli yeni sürme serisi SSI128 üst seviyede yalıtım ve 3 metreye kadar yükseklik sağlayan bir sistem olup ithal mekanizması sayesinde kullanıcıya kolaylık sağlıyor. EW55 ve EW 69 modeli üç odacıklı pencere ve kapı sistemleri ise yine üst seviyede yalıtım sağlıyor ve müşteri tercihine göre düz, oval ve gizli kanat tasarımlarında üretiliyor.”

2010 yılında kapasite kullanım oranının yüzde 90’ın üzerinde olduğunu belirten yetkililer, “Firmamız mimari sistemlerin yanısıra, makina ve elektrik sektörlerinin ihtiyacı olan çeşitli şekil ve büyüklükteki sanayi profilleri, standard kesitli profiller ve boruların da üretimini gerçekleştiriyor” bilgisini verdi. 

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/saray-aluminyum-nanoteknolojik-urunlerle-pazarini-buyutuyor_86320.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!